Ana SayfaGündemKPSS Önlisans Sınavına Girecek Öğrencilerin Sınav Yerleri Açıklandı!

KPSS Önlisans Sınavına Girecek Öğrencilerin Sınav Yerleri Açıklandı!
K

-

Önlisans diplomalarıyla Kamu Personeli Seçme Sınavına katılacak olan adayların, sınava girecekleri yerler açıklandı. ÖSYM resmi sitesinde yayınlanan bilginin yanında, sınava girerken yanınıza neler alabileceğiniz de açıklandı. 16 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan sınavın giriş yerleri adaylara 8 Ekim tarihinde duyuruldu. 

KPSS Önlisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Önlisans sınavı 16 Ekim 2016 tarihinde yapılacaktır. Ortaöğretim üzerinden sınava girecek olan adaylar ise 20 Kasım 2016 tarihinde sınava gireceklerdir. 

Sınav Merkezine Gelirken Yanınızda Bulundurmanız Gereken Belgeler

*Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Belgesi / Nüfus Cüzdanı

*Sınav giriş belgesi ( Sınava girecek olan adayın sınava gireceği merkez, salon, bina bilgileri ve adayın belgenin üzerinde fotoğrafı bulunmak zorundadır) Adayların internet aracılığıyla ÖSYM resmi sayfasından çıktısını alacağı siyah beyaz belgenin, sınava girerken yanında olması zorunludur. Belgenin her iki yüzünde de herhangi bir fotoğraf, resim veya işaret gibi sonradan yapılan işlemler bulunmamalıdır. 

*Süresi geçerli olan pasaport, pasaportları olmayan KKTC Vatandaşlarının kimlik numaralı ve fotoğraflı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı.

*Asker olan öğrenciler için askeri kimlik belgesi bulundurulması zorunludur. Ayrıca tutuklu ve hükümlü olan adayların, bu durumu kanıtlayan fotoğraflı resmi belge bulundurmaları gerekmektedir. 

*Türk Vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bu kişilerin kanuni mirasçılarına ait olan pembe/mavi kartlar.

Tüm zorunlu belgeleri tam olan adayların güvenlik kontrolünden geçebilmek adına, sınav yerinde 1 saat önce bulunmaları gerekmektedir. Sınava giriş belgesini yanına almayan aday kesinlikle sınava giremeyecektir. Ayrıca kalem, silgi, kalemtraş ve peçete ÖSYM tarafından temin edileceği için, adayların sadece şeffaf pet şişede su getirmelerine izin verilecektir. Bunun dışında herhangi bir yiyecek-içecek getirilmesi söz konusu değildir. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol