Her geçen gün ülkemizde yeni ulaşım ağları ortaya çıkıyor. Bu ulaşım ağlarından bir tanesi de Adana’ya gelecek olan en uzun demir yolu tünelidir. TCDD Adana 6. Bölge Müdür Yardımcısı Oğuz Saygılı konu ile ilgili açıklama yaparak projenin 2019 yılında tamamlanacağını duyurdu.

 

Çift tüp geçitli yeni demir yolu projesi hakkındaki ilk açıklama Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden geldi. TCDD Adana 6. Bölge Müdür Yardımcısı konumunda olan Oğuz Saygılı demir yolu projesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak  Osmaniye’nin Bahçe ilçesinden başlayacak olan demir yolunun Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde son bulacağını belirtti. Türkiye’nin en uzun demiryolu projesi olan bu oluşumun 2019 yılında tamamlanacağını da açıklamalarına ekledi.

240 MİLYON LİRALIK DEV PROJE

Saygılı konuşmasını İl Koordinasyon Kurulu toplantısı kapsamında gerçekleştirdi. Konuşmasında yapılan yatırımlara değinen Saygılı; dönem boyunca toplamda 253 milyon lira’ya eş değer olan 4 farklı projenin çalışmalarının yapılacağını söyleyerek şu ana kadar harcanan miktarın ise; 38 milyon lira olduğunun altını çizdi.

SAYGIN 2016 ÖDENEKLERİNİ KULLANACAKLARINI SÖYLEDİ

Konuşmasına ödenekler ile devam eden Saygılı, 2016 yılı içerisnde ödeneklerin 73 milyon lira olduğunu ve bu ödeneklerin tamamını yıl bitene kadar kullanmayı düşündüklerini söyledi. Projelerini anlatmaya devam eden Saygılı,  Bahçe Nurdağ Varyantı’na da değindi. Varyantın hızlı tren sistemine uygun olacağının altını çizdi. Bu projenin sözleşme için istenen miktarının 193 milyon olduğunu da ekledi. İki farklı tüpten oluşan bu tünelin tamamlanmasının sürecine de değinen Saygılı 2019 yılını işaret etti.

ADANA TOPRAKKALE ARASINA HIZLI TREN GELECEK

Projeleri anlatmaya devam eden Saygılı, Adana – Toprakkale Hızlı Tren Projesi’nden de söz etmeyi ihmal etmedi. Hattın 80 kilometresi için ihale oturulduğu ve ihalenin Şubat 2016 döneminde gerçekleştiğini söyledi. Bu projeye ise; yine 2016 yılı içerisinde başlanacağının sinyallerini vererek Adana ve Toprakkale arasındaki 160 kilometre boyunca hızlı trenin hizmet vereceğini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın