Türkiye’nin Rusya ile yaşadığı krizler artık sonuç buldu ve Türkiye’den Rusya’ya sevkiyatlar başladı. Dün itibari ile yollara çıkan tırlar Rusya’ya tarım ürünlerimizi  götürmeye başladılar. Konu ile ilgili açıklama Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu’ndan geldi. Kurulun Üyesi ve aynı zamanda da Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı konumunda olan Rıza Seyyar sevkiyatın hızlı gerçekleşeceğini ve açığı kapatacaklarını söyledi.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi olan  ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin de Başkanı konumunda olan Rıza Seyyar, Türkiye’den yola çıkan tırlarda 40 ton miktarında narenciye olduğunu ve ayrıca da 6 tırın dün Rusya’ya gitmek üzere yola çıktığını anlattı.

PUTİN AMBARGOYU KALDIRDI, TIRLAR YOLA ÇIKTI

Birkaç aydan beri yaşanan ve hem Rusya’nın, hem de Türkiye’nin sıkıntısını fazlası ile çektiği ambargolar artık kalktı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklama sonucunda Rusya’ya ihracatında ambargo koyulan narenciyelerin de ambargosunu kaldırdı. Bu açıklama üzerine Türkiye’den tırlar Rusya’ya gitmek üzere yola çıktı.

RUSYA TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ PAZARI KONUMUNDA

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar konu ile ilgili açıklamasında Rusya’nın narenciye ve kabuklu meyve alanında ilk pazarı olduğunu söyledi. Ambargoların kalkması sonucunda hem Rusya’nın, hem de Türkiye’nin ekonomik anlamda nefes alacağını dile getirerek Rusya ile olan dostluğun yeniden pekiştiğini de ilave etti.

ÜRETİCİLER DE İHRACATÇILAR DA RAHAT NEFES ALMAYA BAŞLADI

Rusya’dan Türkiye’nin tarım ürünlerine yönelik uygulanan ambargoların kalkması yönünde sürekli görüşmeler yapıldığının altını çizen Seyyar, görüşmelerin sonunda sonuç verdiğini ve fiyat dalgalanmalarından olumsuz yönde etkilenen ihracatçıların da huzura kavuşacağının önemini vurgulayıp Rusya’nın ekonomik anlamda pazarında 2017 yılı ile birlikte daha çok büyüceğimizi söyleyerek konuşmasını tamamladı.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın