Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

0

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları 2018 dönemi için yararlandığınız pakete göre farklılık gösterir. Standart paketten yararlanmanız halinde %1,45 faiz uygulanır. 20 sene vade sunulur. Diğer paketlerde size özel faiz oranları ve ödeme planları oluşturulur.

Garanti Bankası Konut Kredisi Kampanyaları

Ev sahibi olmak için kredi çekmek istiyorsanız Garanti Bankası’na ait olan kredi paketlerine göz atabilirsiniz. Artan ve azalan konut kredisi, değişken faizli konut kredisi, evini gösteren konut kredisi, özel ödemeli ve aram ödeme konut kredisi kampanyaları sayesinde Garanti Bankası’ndan ev kredisi alabiliyorsunuz.

Daha uygun kredi faiz oranlarıyla Garanti Bankası’ndan konut kredisi almak istiyorsanız konut kredisi paketlerinden özel ödemeli Mortgage kredi paketini almalısınız. Bu kredi paketi kendine has özellikleriyle veriliyor.

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Garanti Bankası özel ödemeli Mortgage konut kredisi kampanyasına ait kredi faiz oranlarına baktığımızda bu kredi paketi için belirlenen kredi faiz oranlarının kişiye göre değiştiğini görüyoruz. Eğer bu kredi faiz oranıyla bankadan kredi çekmek isterseniz Garanti Bankası şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Garanti Bankası konut kredisi başvurusu için ev tapusu, kimlik belgesi ve gelir belgesi ile Garanti şubelerine uğramanız yeterli olacaktır. Esnek vade seçenekleriyle bu krediyi geri ödemek isteyenler 1 aydan 240 aya kadar vade talep edebiliyorlar. Dolayısıyla kredi için belirlenen maksimum vadenin 20 yıl olduğunu belirtmeliyiz.

Kredi için ödenmesi gereken masrafların başında kredi tahsis ücreti bulunuyor. Kredi tahsis ücreti size verilen kredi miktarı üzerinden hesaplanır ve kredi miktarının binde 5’i kadar tahsil edilir. Ekspertiz ücreti, sigorta bedelleri ve ipotek tesis bedeli de sizin tarafınıza yansıtılacak olan masraflar arasında yer alıyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Eğer taksit ödemelerim değişmesin, faizlerim sabit kalsın derseniz standart konut kredisi paketinden yararlanabilirsiniz. Bu paketteki Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları 2018 dönemi için yüzde 1,45 olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda da alacağınız 20 yıl vadeli 80 bin TL’lik konut kredisi için yapmanız gereken taksit tutarı bin 197,84 TL olacaktır. Toplam masraflarınız ortalama olarak bin 200 TL, yıllık maliyet oranı ise yüzde 19,21 olacaktır. Aynı kredisi 10 yıl vadeli almanız halinde aylık kredi ödemeniz bin 410,72 TL, maliyet oranı ise yüzde 19,35 olacaktır. Toplam masraflar değişmeyip, 80 bin TL için 400 TL tutarında dosya masrafı ücreti tahsil edilecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın