Emeklilerden Bankalara Büyük Tepki

0

SGK promosyon görüşmelerine devam ederken emekliler verilen promosyonu yetersiz bulunca kamu bankalarının pazarlık tekliflerini eleştirmeye başladılar. Pazarlık tekliflerini yükseltmeyen kamu bankalarına promosyon öfkesi emeklilerden bariz bir şekilde gelmeye başladı.

Konu ile ilgili ilk açıklama ise; Türkiye Emekliler Derneği’nden geldi. Derneğin Genel Başkanı konumunda olan Ergün Kamu bankalarının emeklilere verdiği promosyonlar sonucunda ortaya komik rakamlar çıktığını söyleyerek bu konu karşısında pazarlık masasına geçmeye dernekçe hazır olduklarını belirtti.

EMEKLİLER PROMOSYON KONUSUNU ELEŞTİRDİ

SGK emekliler için emekli aylıklarına promosyon çalışmalarına devam ederken ne yazık ki kamu bankalarının bu konuya fazla sıcak bakmaması emeklileri üzerek tepki göstermelerine yol açtı.

KAMU BANKALARINA TEPKİ BÜYÜYOR

12 Milyon civarında emekli banka promosyonu konusunda bekleyişlerine devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelen açıklama emeklileri ayağa kaldırdı. Bakan Mehmet  Müezzinoğlu açıklamalarında kamu bankalarının emekliler için verdikleri promosyonu yeterli bulmadıklarını ve bu rakamların emeklilerin beklentisini karşılayamayacağını belirtti ve emekliler de tartışmaya girerek olaya farklı bir boyut kazandırdı.

KAMU ÇALIŞANINA VERİLEN HAKKI İSTİYORUZ

Emeklilere banka promosyonu konusunda açıklama yapa taraflardan biri de Türkiye Emekliler Derneği oldu. TÜED Genel Başkanı konumunda olan Kazım Ergün, kamuda çalışanlara 10 sene verilen hakkın emeklilere de verilmesinin önemine dikkat çekti.

3 YILDA 27 TL PROMOSYONA TEPKİ BÜYÜK

Dernekten gelen açıklamada emekliler olarak üzüldüklerini ve bu kadar düşük rakam beklemediklerini söylediler. 3 yıl içerisinde 300 TL emekli banka promosyonu hak ettiklerini söyleyen dernek, kamu bankalarından sosyal devlet anlayışına yakışan bir rakam alamadıklarının altını çizerek emekli başına yıllık bazda 9 TL, 3 yıllık dönemde ise 27 TL’yi promosyon olarak görmenin mümkün olmadığı söyledi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER

Yeni bir pazarlık sürecine girmek istediklerini belirten Ergün, Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamalarının ise kendilerini sevindirdiğinin altını çizerek konuşmasına son verdi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın