Palamut Satışında Artış Yaşanıyor

0

Bu sene palamut bereketi ile geldi. İzmir’de yaşanan palamut bolluğu nedeni ile satıcının da yüzü güldü. İzmir Balık Hali’ndeki palamut balığı satışlarında geçen sezona göre 14 kat artış yaşanınca satıcı da halinden memnun oldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali resmi verilerden söz etti. Halin Şube Müdürü olan Polat 2015 Eylül ayı döneminde 5.870 kasa palamut balığının satıldığını 2016 Eylül döneminde ise; 81.784 kasa palamut balığının satıldığını dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’nden gelen açıklama balık satıcılarını sevindirirken, halin Şube Müdürü Murat Polat açıklamasında palamut sezonunun satıcının yüzünü güldürdüğünü de işaret etti.

PALAMUT SATIŞLARI 14 KAT ARTTI

Palamudun dışında diğer balıklar hakkında da açıklamalarda bulunan Polat, palamut harici diğer balıklarının satışının pek fazla olmadığını anlattı. Palamut satışlarının geçen seneden bu yana 14 kat artış yaşadığını söyleyen Polat, toplamda 81.784 kasa palamut satışını tamamladıklarını söyledi.

PALAMUT BOLLUĞU 7 YILDA BİR GELİR

Palamut satışlarında yaşanan artış konusunda açıklama yapan taraflardan biri de İzmir Ticaret Odası Balıkçılık ve Av Malzemeleri Grubu Meslek Komitesi oldu. Komitenin üyesi olan Şahin Çakan yaptığı açıklama doğrultusunda palamut bolluğunun çok rastlanmadığını 6 ya da 7 yıllık periyotlar ile bu şekilde bol satış yapıldığını dile getirerek vatandaşların palamuda olan ilgisinin arttığından söz etti.

5 TL’YE PALAMUT SATIŞI YAPILIYOR

Çakan palamut fiyatları hakkında da açıklama yapmayı ihmal etmeyerek geçen sene 50 TL’ye satılan palamut balığının 2016 döneminin gelmesi ile birlikte 5 TL ile 10 TL arasından satışa çıkarıldığını söyledi. Hallerde sabahları 5 TL’den satılan palamut balığının ise; Hakkari, Van ve aynı zamanda da Batman gibi illere de satıldığını ifade ederek palamut harici diğer balıkların satış oranlarının ise; bir daha ki aylarda başlayacağını umduklarını söyleyerek konuşmasını tamamladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın