Ana Sayfa Gündem Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu!

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu!

-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ” Asli öğretmenliğe geçiş sınavı” kılavuzuna göre yazılı sınav 18 Aralık 2016 tarihinde pazar günü saat 14:00′ te 81 İl merkezinde yapılacak. Yazılı sınava giren adaylar 26 Aralık 2016 ile 26 Ocak 2017 tarihleri arasında, sınava girmiş oldukları İllerde sözlü mülakata tabi tutulacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğince performans değerlendirmesi sonucuna göre başarılı olan öğretmenler bir yıl çalışma şartı dahilinde yazılı sınava tabi tutulacaklar. Yazılı sınava katılmış olan adaylar sözlü sınavada katılacaklar. 

Sınavda Adaylara Kaç Soru Sorulacak

Sınavda adaylara sorulacak olan sorular toplam 100 olacaktır. 120 dakika olan sınav süresinde adaylar 100 soru çözmüş olacaklar. 100 adet çoktan seçmeli 4 soru çıkacak. Soruların yüzde 15’i 657 ve 4483 sayılı kanunlardan, yüzde 50′ si öğretmenlik uygulamaları, yüzde 30’u Bakanlık teşkilatından, , yüzde 5′ i İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük konularından oluşacak. Sınav tek oturum şeklinde yapılacak. 

Sınava Başvuru Tarihi

Adaylar 65 TL olan sınav ücretini T.C Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasına internet veya ATM aracılığıyla 17 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında yatırabilecekler. MEBBİS kayıtlarına göre sınava giriş niteliklerine sahip olan ve ücretini yatırmış olan adaylara, sınav giriş belgesi düzenlenecek. 

Sözlü Sınav Tarihi Ne Zaman?

Yazılı sınava katılmış olan öğrenciler, sınav sonuçlarını beklemeden sözlü sınava katılacaklar. Sözlü sınav için herhangi bir ücret ödenmeyecek olup, adaylar yazılı sınava katılmış oldukları İllerde sözlü sınava girecekler. Sınav tarihi 26 Aralık 2016 – 26 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Sözlü sınav takvimi ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinde 22 Aralık tarihinde yayınlanmış olacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,380BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,415TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler