Türkiye’nin En Büyük Fabrikası Yozgat’a Kuruluyor!

0

Yozgata Yeni Fabrika

Geri dönüşüm alanında çalışan ve yıllardır Kocaeli’de faaliyet gösteren Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm Firması önemli bir karara imza atarak Yozgat’a taşınma kararı aldı. Artık Yozgat’ta çalışmalarını sürdürecek olan firmanın yeni tesisi bu alanda hizmet veren tesisler arasında en büyüğü olacak.

Toplamda 50 bin metrekarelik bir alana kurulacak olan yeni tesisin 25 bin metrekaresi açık alan, 25 bin metrekaresi ise kapalı olan olacak. Türkiye’nin en büyük refinasyon tesisi Yozgat Organize Sanayisine kurulacak. Böylece Yozgatlı vatandaşlara yeni bir istihdam kapısı sağlanmış olacak.

Fabrika Günde 100 Ton Kapasiteye Sahip Olacak

Kendi yaptığı işi de iki katına çıkarak olan Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm Firması Türkiye’nin en büyük refinasyon tesisi sayesinde günde 100 Ton değerli maden işleyecek. Henüz taşınma kararını yeni alan Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm Firması arsa tahsis etmesi için Yozgat OSB Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu.

Yozgat Sevdalısıyım!

Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm firması yetkilisi Orhan Adıbelli yaptığı açıklamayla kendisin de bir Yozgatlı olarak Yozgat sevdalısı olduğunu ve memleketine yatırım yapmak istediğini belirtti. Kocaeli’de hizmet veren firmanın Yozgat’a taşınması durumunu açıklayan Orhan Adıbelli ‘’Türkiye’nin en büyüğü olmaya karar verdik, bunun için en uygun yer ise Yozgat’tı.’’ Dedi.

Atıklardaki Değerli Madenler Geri Dönüşümle Ekonomiye Kazandırılıyor

Geri dönüşüm işleme tesisi sayesinde atık maddeler ve ürünlerdeki değerli madenler geri dönüşümle tekrar kazanılıyor. Böylece çöp diye tabir edilen atıklardan yeni bir ürün elde edilebiliyor. Yozgat’a taşınarak Türkiye’nin en büyük refinasyon tesisiyle çalışmalarını sürdürecek olan Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm firmasının yeni hedefi ise dünyanın en büyüğü olmak. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın