Tematik Meslek Liseleri Açılıyor!

0

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik ve Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, yaptığıu açıklamada ” mesleki eğitime olan farkındalığın artırılması ve kendi alanında marka olmuş okulların açılmasını hedefliyoruz” dedi. Ayrıca okulların bulundukları şehirlere teknolojik açıdan büyük katkı sağlayacağını, iş gücünün artmasında kilit noktası olacağını ve gelişen teknolojiye uyum sağlayacak niteliklerde mezunlar vereceğini belirtti. 

İlk Tematik Lise Samsun’ da Açılacak!

Sadece tek bir alana yönelecek olan tematik meslek liselerinin daha donanımlı öğrenciler yetiştireceğini belirten Osman Nuri Gülay, mezunlarının daha bilgili olacağını açıkladı. İlk tematik lisesinin Samsun’ da ” Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak açılacağını belirten Gülay, Samsun belediyesinin ek bina da talep edeceğini açıkladı. Gülay, Büyükşehirlerin ihtiyaçlarına göre açılacak tematik liseler, oldukça verimli ve Türkiye Ekonomisine katkısı olacak mezunlar yetiştirmek adına adım atıldığını beyan etti. 

Mesleki eğitime ağırlık veren Milli Eğitim Bakanlığı bu anlamda okul ve sektörü birleştiriyor. Tematik sistem eğitimi de, öğrencilerin meslekleriyle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. İhtiyaca göre kurulacak olan tematik meslek liseleri, gelişen teknolojiye uyum sağlayacak bireyler yetiştirmiş olacaktır. 

Milli Eğitim Bakanlığının bu anlamda adım atması mesleki eğitimin de önemini ortaya koymaktadır. Kendi alanında uzmanlaşmış öğrenciler, bölgenin ihtiyaç duyduğu iş gücünün sağlanmasında büyük rol oynayacaktır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın