Denizbank Konut Kredisi’nde Vade Avantajı

Google Haberlere Abone Ol:

Denizbank konut kredisinde vade seçeneklerini 25 yıla kadar uzattı. Konutlar pahalı bir yatırım olduğu için ödeme sürecini uzun vadeye yaymak konut sahibi olmak isteyenler için önemli bir durumdur. Bu isteği göz önünde bulunduran Denizbank 25 yıla kadar konut kredisi, diğer bir ifadeyle mortgage kredisi sağlamaya başladı. 

Denizbank konut kredisinde sabit faiz seçeneği ile mortgage kredisi kullanabilir, kredinizi eşit ve sabit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. 24 aydan 300 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Vade seçeneğine göre faiz oranları farklılık göstermekte. 24 ay için 0,91 den başlayan konut kredisi faiz oranları; vade 300 ayı bulduğunda 1,19 oranına kadar yükselmektedir. Bu noktada bankaya gitmeden önce bilmeniz gereken bazı noktalar mevcut. Bu nüanslara dikkat etmek krediyi alma sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; 100.000 Türk Lirası değerinde bir ev satın almak istiyorsunuz. Kredi çekebileceğiniz tutar 80.000 Türk Lirasını geçemez. Bu nedenle elinizde nakit 20.000 Türk Lirası bulunması gerekmektedir. Alacağınız evin değerine göre yüzdesel olarak bu hesaplama yapılarak alacağınız kredi tutarı banka tarafından netleştirilecektir. Bankalar yasal olarak bu sınırı aşamamakta ve buna azami dikkat göstermektedirler. 

İlginizi Çekebilir:  2022 Ağustos Ev Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi kullanmaya giderken diğer dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken hususlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Konut sigortası, hayat sigortası ve zorunlu deprem sigortası (DASK) Denizbank’ta kredi kullanılırken yaptırılması durumunda konut kredisi faiz oranlarında 0.02% puan banka tarafından aşağı revize edilerek müşteriye avantaj sağlanıyor. Dask ve Konut sigortasının, konutun bulunduğu yer ve konutun metrekaresine göre değişebileceği bilinmelidir. Kredi Tahsis Ücreti banka tarafından başlangıçta bir defaya mahsus olarak alınır.

Bu tutar; kredi tutarının %0,5’i (binde beşi) olarak hesaplanmaktadır. Yani 100.000 Türk Lirası kredi kullandığınızda banka bunun 500 TL’lik kısmını bir defaya mahsus olarak kredi tahsis ücreti olarak tahsil edecektir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...