Genç Girişimcilerden Tavuk Çiftliği Projesi

0

Gümüşhane’de yaşayan iki kardeş çok uzun zamandan beri planladıkları girişimlerini önce gerçekleştirdiler, sonra da şaşkınlık içerisinde izlediler. Gümüşhane Söğütlü de yaşayan Adem ve Yavuz Koç kardeşler atıl tarlalarını tavuk çiftliğine dostlarının ihtiyacı için açsalar da şimdi ilgiye karşı zor yetişiyorlar.

 

Gümüşhane de yaşayan iki kardeş Kelkit ilçesinde yer alan Söğütlü Beldesinde ikamet ediyorlar. Adem Koç ve Yavuz Koç adındaki kardeşler atıl tarlalarını Söğütlü de bir ilk yaparak tavuk çiftliğine dönüştürdüler.

AMACIMIZ GÜNDE 1000 YUMURTA ÜRETMEK

Tavuk çiftliği için yaptıkları proje kapsamında çiftliğe 16 haftalık civcivler almaya karar verdiler. Bu civcivlere tıpkı bebekleri gibi bakan Koç ailesi gün geçtikçe hedeflerini büyüterek tam bin tavuğa ulaştılar. Bin tavuktan günde 600 yumurta elde eden Koş kardeşler yeni hedeflerinin ise; günde bin yumurta olduğunu anlattı.

Yaptıkları girişim hakkında açıklamada bulunan Adem Koç, en başta işletme kurma hayali ile bu işe girişmediklerini, tam tersi dostlarının ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini ancak talep artınca da işletme kurmaya karar verdiklerini dile getirdi.

TALEPLERE YETİŞEMİYORUZ

Koç sözlerine bu iş için nasıl çalıştıklarını anlatarak devam etti. Atıl tarlalarının olduğunu söyleyen Koç, tarlanın etrafını ördükten sonra Ankara üzerinden civcivleri getirmeye başladıklarını ve gece gündüz demeden civcivlere baktıklarını belirtti. İşletme maliyetlerinin 180 Bin TL olduğunu ve bunun 30 Bin TL’sini devletten aldıklarını söyleyerek üretime başladıklarını ve köy yumurtalarının büyük talep oluşturduğunu anlattı. Adem Koç sözlerine kardeşini ekleyerek devam etti. Kardeşi Yavuz Koç ile birlikte bu tavuk çiftliği projesine giriştiklerini ve ikisinin de bu konuda emeklerinin olduğunu hedeflerinin ise gün içerisinde bin köy yumurtası üretmek olduğunu söyleyerek konuşmasını tamamlayan Adem Koç, işletmeyi büyütmenin sinyallerini de verdi.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın