Ana SayfaGündemAbank Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü!

Abank Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü!
A

-

Konut kredilerinde faiz oranları düşüş trendine girdi. Bankalar tarafından aşağı yönlü revize edilen konut kredisi faiz oranları ev alacaklar için fırsat niteliğinde. Bankaların birbiri ardına gerçekleştirdiği faiz indiriminde Abank da güçlü bir hamleyle yerini aldı.

ABank konut kredisi faiz oranlarında gerçekleştirdiği düşüşle birlikte konut kredilerindeki faizi yüzde 0,89’a indirdi. ABank, 24 aya kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1,05’ten yüzde 0,89’a, 24-60 ay arası vadede ise yüzde 1,10’dan yüzde 0,99’a indirdi. Kısa ve orta vadeli konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler baz alınarak gerçekleştirilen bu indirim:

 ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken tarafından kamuoyuna duyuruldu. Sezin Erken; bu kararın öncelikle, Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyümesine destek vermek amacı taşıdığını vurgulayarak; “Konut kredisinde faiz indirimine giden ilk bankalar arasında yer aldık. Yaşanan toplumsal dayanışma ve geleceğe duyulan güvenin devamının her şeyden önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu aynı zamanda müşteri odaklı yeni bankacılık vizyonumuzun bir yansımasıdır.” dedi.

Vade 5 Yıl İle Sınırlı

Beş yıl vadeli konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için; gerçekleşen faiz indiriminin ortalama yüzde 10 tasarruf sağlayacağı belirtildi. Bununla birlikte Abank konut kredisi kullandırımı sırasında müşterilerinden vergi ve fon kesintisi de yapmamaktadır, dolayısı ile ek KKDF ve BSMV masrafı olmamaktadır.

Konut kredisi kullanabilmek için sigorta yapılması zorunludur. Kredi teminatı için Hayat Sigortası yapılması gereklidir. Sigorta tutarı yaş, cinsiyet ve kredi tutarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bununla birlikte Abank döviz cinsinden konut kredisi kullanımına imkan tanımamaktadır. Mortgage sadece Türk Lirası olarak kullandırılır. Konut kredisi kullanımı için gerekli olan evraklar (Nüfus Cüzdanı, Adres Teyit Edici Belge, Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Kira Kontratı, vb.),Teminata verilecek gayrimenkulun tapusu) ile Abank şubelerine şahsen başvurulabilir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol