Ana SayfaGündemMemur Alımları Donduruldu!

Memur Alımları Donduruldu!
M

-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu NTV’ de katıldığı bir programda memur alımlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Bakan Müezzinoğlu’ ndan çok önemli açıklamalar geldi. NTV’ de canlı yayında soruları cevaplayan Müezzinoğlu, geçici bir süreliğine memur alımlarının dondurulduğunu ifade etti. 

Kamuya Alımlar Donduruldu!

Bakan Müezzinoğlu sorulara cevap verirken, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarının alımı konusuna da değinerek, kamuya memur alımında daha sınırlı kalınacağına dikkat çekti. Bu yönde cimri bir yaklaşım içinde davranılacağını belirtti. ” Kamuya alımları belirli bir süre için dondurduk. Kamuyu daraltan diğer dinamikleri yükseltirsek geleceğe daha dikkatli bakabiliriz” şeklinde açıklamada bulundu. Taşeronların da kadroya alınması gerektiğini vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, ” Kamu çalışanı sözleşmelisiyle sürekli çalışan sözleşmeleriyle reforma ihtiyacımız var. Bunu yapabileceksek taşeronuda dahil edip toplu çözüm üreteceğiz. An itibariyle hangi mesafeyi kat edeceğimizi masaya yatırmamız gerekiyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki dönemde kamuya personel alırken daha titiz davranılacağı açıklayan Müezzinoğlu, geleceğe daha umutla bakmak için kamuyu daraltan diğer dinamikleri yükseltmenin faydalı olacağını açıkladı. 

Asgari Ücret

Asgari ücret konusuna da değinen Bakan Müezzinoğlu “2016 yılı itibariyle bakılan en önemli konu başlığı 1300 lira olarak ilan ettiğimiz net asgari ücret vergiler dolayısıyla 1230′ lara iniyordu. Hiç kimsenin eline geçen maaş 1300′ ün altında olmayacak. Bu açığı Maliye Bakanımız tamamlayacak” dedi. 

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol