Kızılay Lise ve Meslek Lisesi Mezunları İçin Sınavsız Personel Almaya Başladı!

0

Türk Kızılayı KPSS şartı bulunmadan toplam 8 İlde personel almaya başladı. Türk Kızılayı şoför, aşçı, sıhhi tesisatçı ve elektrikçi alımı yapacak. 8 farklı İl için ilan yayınlayan Türk Kızılayı sınava Kamu Personeli Seçme Sınavını şart olarak görümüyor. Sadece meslek lisesi ve lise mezunu olmayı yeterli sayıyor. Türk Kızılayı tarafından sürekli güncellenen alımlar dahilinde son dört alım bulunmaktadır. Lise mezunu olanlar için aşçı ve şoför, meslek lisesi mezunları ise sıhhi tesisatçı ve elektrikçi alımları yapılacaktır. 

Aranan Nitelikler ve Alım Yapacak İller

Elektrikçi alımı için meslek liselerinin elektrik elektronik bölümünden mezun olmak veya alanı ile ilgili kalfa, usta, çırak belgesine sahip olmak. Tercihen B veya C ehliyetine sahip olan, MS Offıce programlarını kullanabilen ve askerlik şartı aranıyor. Adana, Elazığ, Düzce, Erzurum, Kırklareli, İstanbul ve Muş alım yapan İller olmaktadır.

Sıhhi Tesisatçı alımları için meslek liselerinin ilgili bölümünden mezun olan veya Sıhhi tesisat kalfa, çırak, usta belgesine sahip olan, C veya B ehliyetine sahip MS Offıce Programını aktif kullanan ve askerliğini yapmış nitelikleri aranmaktadır. Adana, Elazığ, Düzce, Erzurum, İstanbul, İzmir, Muş, Kırklareli alım yapan İller olmaktadır.

Şoför alımları için tercih olarak lise mezunu, aktif olarak ağır vasıta kullanabilen, römorklu kamyon, kamyon ve tır gibi araçları kullanabilme belgelerine sahip olan, ilgili olan pozisyonda deneyimli ve askerlik şartı aranmaktadır. Adana, Elazığ, Ankara, İzmir, İstanbul, Muş, Kırklareli alım yapan İller olmaktadır.

Aşçı alımları için lise mezunu, MEB onaylı aşçılık belgesine sahip olan, 3000 kişiye ve üzerine yemek pişirme kabiliyetine sahip olan, tercihen B sınıfı ehliyete sahip ve askerlik şartını yerine getirmiş olan adaylar başvuru yapabilirler. Düzce, Adana, Erzurum, Elazığ, Kırklareli, Muş ve İstanbul alım yapan iller olmaktadır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın