Ana SayfaGündemHedefbank, Bankacılık Alanındaki Faaliyetlerine Başlıyor!

Hedefbank, Bankacılık Alanındaki Faaliyetlerine Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Finans sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle tanınan Hedef Holding, modern iş modelini daha geniş bir alana sunabilmek adına bankacılık alanında da hizmet vermeye başlıyor. Geleceğin bankası vizyonuyla dikkat çeken şirketin yeni iştiraki Hedefbank, yeni nesil yatırım bankacılığı konusunda sektörün öncü ismi olacak gibi görünüyor.

Hedefbank için Fimple ile Anlaşma İmzalandı

Hedef Holding, yenilikçi vizyonunu geliştiril iyileştirmek ve sektöre yeni bir bakış açısı kazandırabilmek adına Hedef Yatırım Bankası’nı kurdu. Bu proje kapsamında bankacılık yazılım altyapısı olarak en yeni teknolojilere sahip olan Fimple şirketiyle iş ortaklığı gerçekleştirdi.

Hedef Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp konuyla alakalı açıklamalarda bulunarak, Türkiye ekonomisinde en önemli sektörlerden biri olarak değerlendirilen finans alanında, küresel piyasaların güçlü oyuncularından biri olmayı hedeflediklerini belirtti. Bu doğrultuda bankanın hizmetlerini, teknolojik altyapısı, grup şirketleri ve ortakların gücü, finans hizmetleriyle alakalı tecrübesiyle yenilikçi çözümleri, yerel ve küresel piyasalardaki birikimi, bütün paydaşları için sürdürülebilir katma değer oluşturmak misyonuyla yürüteceğini de belirtti.

Fimple Platformu Sayesinde Önemli Kolaylıklar Sağlanacak

Diğer yandan Fimple CEO Dr. Mücahit Gündebakan da gerçekleştirilen iş ortaklığına ve yürütülen projeye dair bazı açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO, yeni kurulan Hedefbank ve finans şirketlerinin altyapı teknolojilerine karar verme sürecinde Fimple’ı öncelik isimler arasında gördüklerine duyduğu memnuniyetten bahsetti. Fimple’ın mikro servis mimarisiyle tasarlanan tanım tabanlı SaaS ana bankacılık protokolünün, finans sektöründe hizmet veren bütün şirketler için modern bir platform sunduğundan bahsetti. Ayrıca Gündebakan açıklamalarına, Fimple’ın aylık üyelik modeli ve kullandıkça öde sistemiyle birçok banka ve finans kuruluşu için ilk yatırım maliyetleri konusunda önemli bir kolaylık sağlayacağını da ekledi.

Diğer yandan Fimple’ın yalnızca ana bankacılık sistemi olmadığını, modern bankacılık entegrasyonu için çalışan uzman bir sistem ailesiyle ekosistem sağladığını belirtti. Bu sayede pek çok ürün grubunda geleneksel yaklaşımlarda şahit olunan (vendor locking) sendromunu elimine ettiğini de dile getirdi.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.