Ana SayfaGündemHedefbank, Bankacılık Alanındaki Faaliyetlerine Başlıyor!

Hedefbank, Bankacılık Alanındaki Faaliyetlerine Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Finans sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle tanınan Hedef Holding, modern iş modelini daha geniş bir alana sunabilmek adına bankacılık alanında da hizmet vermeye başlıyor. Geleceğin bankası vizyonuyla dikkat çeken şirketin yeni iştiraki Hedefbank, yeni nesil yatırım bankacılığı konusunda sektörün öncü ismi olacak gibi görünüyor.

Hedefbank için Fimple ile Anlaşma İmzalandı

Hedef Holding, yenilikçi vizyonunu geliştiril iyileştirmek ve sektöre yeni bir bakış açısı kazandırabilmek adına Hedef Yatırım Bankası’nı kurdu. Bu proje kapsamında bankacılık yazılım altyapısı olarak en yeni teknolojilere sahip olan Fimple şirketiyle iş ortaklığı gerçekleştirdi.

Hedef Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp konuyla alakalı açıklamalarda bulunarak, Türkiye ekonomisinde en önemli sektörlerden biri olarak değerlendirilen finans alanında, küresel piyasaların güçlü oyuncularından biri olmayı hedeflediklerini belirtti. Bu doğrultuda bankanın hizmetlerini, teknolojik altyapısı, grup şirketleri ve ortakların gücü, finans hizmetleriyle alakalı tecrübesiyle yenilikçi çözümleri, yerel ve küresel piyasalardaki birikimi, bütün paydaşları için sürdürülebilir katma değer oluşturmak misyonuyla yürüteceğini de belirtti.

Fimple Platformu Sayesinde Önemli Kolaylıklar Sağlanacak

Diğer yandan Fimple CEO Dr. Mücahit Gündebakan da gerçekleştirilen iş ortaklığına ve yürütülen projeye dair bazı açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO, yeni kurulan Hedefbank ve finans şirketlerinin altyapı teknolojilerine karar verme sürecinde Fimple’ı öncelik isimler arasında gördüklerine duyduğu memnuniyetten bahsetti. Fimple’ın mikro servis mimarisiyle tasarlanan tanım tabanlı SaaS ana bankacılık protokolünün, finans sektöründe hizmet veren bütün şirketler için modern bir platform sunduğundan bahsetti. Ayrıca Gündebakan açıklamalarına, Fimple’ın aylık üyelik modeli ve kullandıkça öde sistemiyle birçok banka ve finans kuruluşu için ilk yatırım maliyetleri konusunda önemli bir kolaylık sağlayacağını da ekledi.

Diğer yandan Fimple’ın yalnızca ana bankacılık sistemi olmadığını, modern bankacılık entegrasyonu için çalışan uzman bir sistem ailesiyle ekosistem sağladığını belirtti. Bu sayede pek çok ürün grubunda geleneksel yaklaşımlarda şahit olunan (vendor locking) sendromunu elimine ettiğini de dile getirdi.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...