Ana SayfaGündemHedefbank, Bankacılık Alanındaki Faaliyetlerine Başlıyor!

Hedefbank, Bankacılık Alanındaki Faaliyetlerine Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Finans sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle tanınan Hedef Holding, modern iş modelini daha geniş bir alana sunabilmek adına bankacılık alanında da hizmet vermeye başlıyor. Geleceğin bankası vizyonuyla dikkat çeken şirketin yeni iştiraki Hedefbank, yeni nesil yatırım bankacılığı konusunda sektörün öncü ismi olacak gibi görünüyor.

Hedefbank için Fimple ile Anlaşma İmzalandı

Hedef Holding, yenilikçi vizyonunu geliştiril iyileştirmek ve sektöre yeni bir bakış açısı kazandırabilmek adına Hedef Yatırım Bankası’nı kurdu. Bu proje kapsamında bankacılık yazılım altyapısı olarak en yeni teknolojilere sahip olan Fimple şirketiyle iş ortaklığı gerçekleştirdi.

Hedef Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp konuyla alakalı açıklamalarda bulunarak, Türkiye ekonomisinde en önemli sektörlerden biri olarak değerlendirilen finans alanında, küresel piyasaların güçlü oyuncularından biri olmayı hedeflediklerini belirtti. Bu doğrultuda bankanın hizmetlerini, teknolojik altyapısı, grup şirketleri ve ortakların gücü, finans hizmetleriyle alakalı tecrübesiyle yenilikçi çözümleri, yerel ve küresel piyasalardaki birikimi, bütün paydaşları için sürdürülebilir katma değer oluşturmak misyonuyla yürüteceğini de belirtti.

Fimple Platformu Sayesinde Önemli Kolaylıklar Sağlanacak

Diğer yandan Fimple CEO Dr. Mücahit Gündebakan da gerçekleştirilen iş ortaklığına ve yürütülen projeye dair bazı açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO, yeni kurulan Hedefbank ve finans şirketlerinin altyapı teknolojilerine karar verme sürecinde Fimple’ı öncelik isimler arasında gördüklerine duyduğu memnuniyetten bahsetti. Fimple’ın mikro servis mimarisiyle tasarlanan tanım tabanlı SaaS ana bankacılık protokolünün, finans sektöründe hizmet veren bütün şirketler için modern bir platform sunduğundan bahsetti. Ayrıca Gündebakan açıklamalarına, Fimple’ın aylık üyelik modeli ve kullandıkça öde sistemiyle birçok banka ve finans kuruluşu için ilk yatırım maliyetleri konusunda önemli bir kolaylık sağlayacağını da ekledi.

Diğer yandan Fimple’ın yalnızca ana bankacılık sistemi olmadığını, modern bankacılık entegrasyonu için çalışan uzman bir sistem ailesiyle ekosistem sağladığını belirtti. Bu sayede pek çok ürün grubunda geleneksel yaklaşımlarda şahit olunan (vendor locking) sendromunu elimine ettiğini de dile getirdi.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.