Samsung’a ABD Uçağı Yasağı

0

Samsung markasının adının kötüye gidişi devam ediyor. Batarya ile ilgili sorunlar yaşayan Samsung markasına yönelik birçok yasak gelmeye devam ediyor. Samsung’un Galaxy Note 7 model telefonu olan yolcular ya da yanında taşıyan yolcular, ABD’de yapılacak tüm hava yolu seferlerinde yasaklandı. Samsung firması ise; modelin satışını bu haftanın başında durdurmuştu.

YASAK 15 EKİM’DE BAŞLADIKonu ile ilgili açıklama ABD Ulaştırma Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık Samsung’un Galaxy Note 7 model telefonlarının bataryadan kaynaklanan yanma tehlikesi nedeni ile ABD uçuşlarına bu telefonun alınmayacağını bildirdi.

Bakanlık Samsung için bir yazılı duyuru paylaştı. Samsung Galaxy Note 7 telefonu taşıyan yolcularının kabinlerde ya da normal bagajlarda taşıyamayacağını belirterek ister ABD içi, isterse de ABD çıkışlı bir sefer olsun, her iki sefer türünde de modelin yasaklandığını belirtti. Samsung Galaxy Note 7 telefonu kapsamında çıkarılan tüm telefon modellerinde geçerli olacak yasak 15 Ekim 2016 tarihinde Doğu Standart Saati kapsamında 12:00’de  başladığı da belirtildi.

TELEFONU GİZLİ SOKANLARA YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

Bakanlık yaptığı yazılı açıklamada yasağı delmek isteyen yolcuların da cezalandıracağını söyleyerek bu yolcuların telefonlarına el koyularak para cezası alacağını söyleyip gizli bir şekilde telefonu alan kişilere ise; güvenliği tehlikeye soktuğu gerekçesi ile yasal işlem başlatılacağının altını çizdi.

BAKAN GÜVENLİK ÖNEMLİ DEDİ

ABD Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen açıklamada Bakan Anthony Foxx, bu telefona sahip olan yolcuların mağduriyet yaşayacaklarını bildiklerini ancak güvenlik amacı ile bunu yapmak zorunda kaldıklarını da belirtti.

YASAKTAN ÖNCE UÇAKTA BATARYA YANMIŞTI

ABD’de gerçekleşen bu yasağın altında ise yasak koyulmadan sadece 2 gün önce Southwest Havayolları’nın bir seferinde Samsung Galaxy Note 7 telefonu bulunan bir yolcunun telefonunun yanmasından dolayı koyulduğu ortaya çıktı.

YASAK SADECE ABD VATANDAŞLARINA DEĞİL!

Koyulan yasağın sadece ABD vatandaşlarına yönelik olmadığını ABD iç ya da dış hatlarda seyahat eden herkese işaret ettiği de özenle belirtildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın