Sınır kapısında her geçen gün yeni bir kaçak mal ya da eşya yakalanıyor. Bu sefer yakalanan ise diğerlerinden çok farklı olarak kediler. Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda gümrük kontrollerine takılan kediler ilgi çekti. İran ve İngiliz melezi olduğu anlaşılan kediler sınırdan geçemedi. Sınırdan geçemeyen 10 kedi için Tasfiye İşletme Müdürlüğü tarafından ihale başlatılmasına ve kedilerin 7 bin 80 TL’ye satılmasına karar verildi.

Gümrük kapısı kontrolleri esnasında yakalanan ve daha sonra çeşitli yasal işlemler sürecine giren birçok eşyaya bugüne kadar binlerce kez rastlamıştık. Ancak bu sefer durum diğerlerinden farklı oldu. Bulgaristan’dan gelerek Türkiye’ye geçmek isteyen bir araç memurlar tarafından incelemeye alındı. Bulgaristan plakalı olan otomobili Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Şube ekipleri incelemek istedi.

TÜRKİYE’DE PET SHOPLARDA KAÇAK YOLLA SATILACAKTI

Türkiye’ye girmek üzere yola çıkan Bulgaristan plakalı otomobilin dikkat çekici olması üzerine ekipler araç üzerinde incelemeye başlayınca şüphelerinde yanılmadıklarını gördüler. Kaçak bir şekilde Türkiye’ye sokulmak istenen ve iki çanta içerisine koyulan 10 yavru kediyi buldular. Otomobil sahibi tarafından arabanın bagajına saklanan 10 kediye aramalar sonucunda el koyuldu. Amaçlarının kedileri Türkiye’ye sokarak pet shoplarda satmak olduğu anlaşılan kaçakçıların getirdiği kediler arabadan alındı.

KEDİLER AÇIK ARTTIRMAYLA SATILACAK

El koyulan kediler üzerinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Edirne Tasfiye İşletme Müdürlüğü bir ihale yapacağını duyurdu. TASİŞ tarafından yapılacak ihale müdürlüğün hizmet binasında gerçekleşecek. İhale tarihi olarak 20 Ekim 2016 belirlendi ve 10 yavru kedi 7.080 TL üzerinden açık arttırma yolu ile satışa çıkarılacak. Yavru kedileri almak isteyenler ise 708 TL ön ödeme yapacak.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın