5 Dakikalık Bir Egzersiz ile Bel ve Sırt Ağrılarınızdan Kurtulmak İster misiniz?

0

Günümüz insanın en çok şikayet ettiği rahatsızlıklardan biri de bel ve sırt ağrılarıdır. Yoğun iş yaşamı, bütün gün masa başında ya da ayakta yapılan işler, toplu taşıma araçlarında ayakta yapılan uzun yolculuklar, alış-veriş merkezlerinde uzun uzadıya geçirilen zamanlar, bilinçsiz bir biçimde taşıdığımız ağırlıklar, bel ve sırt rahatsızlıklarının toplumda artmasına neden olan etmenlerden birkaçı olarak önümüzde duruyor.

Önüne geçilemeyen ve gün geçtikçe kronik bir hal alan bel ve sırt ağrıları, duruş bozukluklarına, cinsel performansın düşmesine, en önemlisi de hayatınızın çekilmez olmasına neden olabiliyor.

Japon doktor Toshiki Fukutsudzi’nin bulduğu bir yöntemle, gün içinde 5’er dakikalık 3 egzersiz yardımı ile bel ve sırt ağrılarından kurtulmak mümkün. Japon doktorun, 10 yıl süren araştırmaları neticesinde geliştirdiği bu yöntemi anlattığı kitabı, dünyada 6 milyon kişi tarafından satın alınmış, en çok satılan popüler kitaplar listesine girmiştir. Hiçbir maliyeti olmayan bu yöntemle bel ve sırt ağrılarınızdan kurtulabileceğiniz gibi, duruş bozukluklarınızın da düzeldiğini göreceksiniz.

Ayrıca bu yöntem;
– Cinsel hayatınızın düzene girmesine yardımcı olacak
– Stresinizi azaltacak
– Anksiyete bozukluklarınızın önüne geçmenize yardımcı olacak
– Boyun ağrılarınızın azalmasını sağlayacak
– Kilo vermenizi kolaylaştıracak
– Nefesinizi düzenlemenizde faydalı olacaktır.

İşte aşama aşama bu yöntemin uygulanışı;

1. Aşama;
Normal bir vücut havlusunu rulo şeklinde sarınız.

2. Aşama;
Bir ip yardımı havluyu bağlayarak, havlunun bozulmadan durmasını sağlayınız.

3. Aşama;
Sert ve düz bir zemine (ahşap veya halı olabilir) sırtüstü uzanınız. Kanepe ya da yatak gibi yumuşak zeminler yöntemin etkisini azalmasına neden olacaktır.

4. Aşama;
Omurgalarınızın başladığı nokta ile göbek hizası arasına gelecek biçimde, sırtınızın altına havluyu dikkatlice yerleştiriniz.

5. Aşama:
Uzandığınız yerde ayaklarınızı omuz genişliğinde açınız.

6. Aşama;
Daha sonra ayak baş parmaklarınızı birbirine değecek biçimde tutunuz.

7. Aşama;
Kollarınızı başınızın arkasına doğru, yere değecek kadar uzatınız.

8. Aşama;
Ellerinizi, avuç içlerinizi yere bakacak şekilde tutunuz.

9. Aşama;
Küçük el parmaklarınızı birbirine değdiriniz.

10. Aşama;
5 dakika boyunca bu pozisyonda bekleyiniz.

En az iki hafta boyunca bu yöntemi günde 3 kere tekrar ederek, hiçbir masrafa girmeden, çok kolay ve hızlı bir biçimde bel ve sırt ağrılarınızdan ve kilolarınızdan kurtulmanız mümkün.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın