Halkbank 100 Bin TL Düşük Faizli Konut Kredisi

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank’tan Kampanyalı Konut Kredisi

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası emlak sektörünün zarar görmemesi için seferber olan bankalar konut kredisi faizlerini düşürmüştü. Konut kredisi faizlerini en çok düşüren bankalardan biri olan Halkbank diğer bankalar gibi 1 puanın üzerinde değil, 1 puanın altındaki kredi faiz oranıyla kredi veriyor. Halkbank konut kredisi faiz oranları kredinin vadesine göre değişiklik gösterebiliyor. Bu bağlamda bankadan konut kredisi alan kişiler vade seçeneklerine bağlı olarak 0,80 ile 0,95 arasında değişen bir kredi faiz oranıyla kredi alabiliyorlar.

Halkbank konut kredisi kampanyası için başvuruda bulunmak isteyen kişiler herhangi bir Halkbank şubesine uğrayabilirler. Halkbank şubesine kimlik belgeniz, almak istediğiniz evin tapusu, ikamet adresinizi belirten bir fatura, işyeri onaylı gelir belgenizle gitmeniz gerekiyor. Halkbank gerekli görmesi halinde sizlerden ek belgeleri de isteyebilir.

Halkbank konut kredisi kampanyasına ait vade seçeneklerini incelediğimizde bu kredi kampanyasına ait vade seçeneklerinin en fazla 10 yıl olarak belirlendiğini görüyoruz. Yani bankadan kredi almanız durumunda talep edebileceğiniz maksimum vade 120 ay olacaktır, 1 aydan başlayan vade seçenekleri 120 aya kadar çıkabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ağustos Ev Kredisi Faiz Oranları

Halkbank konut kredisi alırken bankaya yüzde 0,5 oranında kredi tahsis ücreti, ipotek tesis bedeli, ekspertiz ücreti, DASK ve konut sigortası prim bedeli gibi bazı masrafları ödemeniz gerekiyor. 100 bin liralık bir kredi aldığınızda ödemeniz gereken masraf yaklaşık olarak 1305 liradır.

100 bin liralık Halkbank konut kredisi paketini 120 ayda geri ödeyerek kredi borcunuzu ortadan kaldırmak için bankaya her ay 1400 lira ödemeniz gerekir. Bu şekilde ödemeler yaptığınızda toplam 169 bin 334 TL öder ve kredi borcunuzdan kurtulursunuz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...