Emeklinin Kredisi Halkbank’tan

0

Halkbank maaşını kendisinden alan emeklilere özel fırsatlar sunuyor. Banka duyurduğu “Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi” ile ekonomik sıkıntı yaşayan emeklilerin yüzünü güldürmeyi planlıyor.

Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi’nde masraf ödemeden kredi kullanma fırsatı banka tarafından emeklilere sunulmaktadır. İsteyen müşteriler iste bir miktar masraf ödeyerek daha uygun faiz oranlarından yararlanma imkanına sahipler. Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi’ne başvurmak gayet kolay. Telefonun mesaj kısmına aralarında boşluk bırakılarak “EMEKLI, TC Kimlik Numarası, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazılarak 3452’ye SMS atılması krediye başvurulması için yeterlidir. Kredi başvurusunun ön onay alıp-almadığı yine SMS yolu ile banka tarafından müşterilere bildirilmektedir.

Azami Miktar 50.000 Türk Lirası

Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası kapsamında Halkbank emeklilere maksimum 50.000 Türk Lirasına kadar kredi kullanma olanağı sağlamaktadır. 48 aya kadar vade imkanı sunulan kampanyada kredi tahsis ücretli ve masrafsız kredi seçenekleri arasında tercih yapmak emeklilere bırakılmıştır.

10.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen müşteri kredi tahsis ücreti ödemek istemez ise aylık 1,35 faiz oranı ile kredisini kullanabilir. Bu durumda 48 ay vadede aylık geri ödenmesi gereken taksit tutarı 301 Türk Lirası olarak gerçekleşmektedir.

Kredi Tahsis Ücretli seçenekte ise; 10.000 Türk Lirası kredi kullanımında aylık 1,25 faiz oranından faydalanmak mümkün olmaktadır. Bu durumda müşteri 53 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecektir. 48 ay vadede aylık taksitlerinin miktarı ise 294 Türk Lirası düzeyinde olacaktır.

Halkbank, emeklinin 50.000 Türk Lirası kredi kullanmak istediği durumda da faiz oranlarını değiştirmemektedir. Kredi Tahsis Ücretli seçenekte aylık 1,25 faiz oranından faydalanacak müşteri 263 Türk Lirası dosya masrafı ödeyecektir. Bununla birlikte aylık geri ödemesi gereken taksit tutarı 1470 Türk Lirası olarak karşısına çıkacaktır.

Dosya masrafı ödemek istemeyen emekli ise aylık 1,35 faiz oranından kredisini kullanacaktır. Bu durumda bankaya 48 ay vadede her ay 1510 Türk Lirası geri ödeme yapması gerekecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın