Ana SayfaGündemBankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

EYT’lilerin maaş almaya başlayacakları tarih yaklaştıkça bankalar arasındaki rekabet ortamı kızıştı. Bazı bankalar prim günü yetmeyip borçlanacak olanlar için ETY Destek Kredisi hazırlarken, bazı bankalarsa promosyon kampanyaları hazırladı.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan EYT’liler için maaş promosyon yarışına giren bankalar, bir yandan da prim gün sayısı yetmeyip borçlanacak olanlar için EYT Destek Kredisi hazırlamaya başladı.

Daha öncesinde emekli maaşlarına zam yapıldığı süreçlerde promosyon yarışı yapan bankalar, şimdilerde EYT’liler için çeşitli kampanyalar hazırlıyor. EYT’lilerin maaş almaya başlayacakları Nisan, Mayıs aylarının yaklaşmasıyla beraber bankaların da promosyon vaatleri artış gösterdi.

Bankaların EYT Promosyonlarından Nasıl Faydalanılacak?

Bankaların EYT Promosyonlarından Nasıl Faydalanılacak?
Bankaların EYT Promosyonlarından Nasıl Faydalanılacak?

Bankalar, EYT ile emekli olacaklara maaş miktarına göre 3.500 TL ile 10.000 TL arasında promosyon ödeme vaadinde bulunuyor. Peki, emekliler bu EYT promosyonlarından nasıl faydalanacak?

Bankaların sunduğu yüksek promosyonlardan faydalanabilmek için SGK formu ya da e-devlet üzerinden maaş almak istedikleri bankayı tercih edebiliyor. Çalışmak istedikleri bankaya 3 yıllık taahhüt veren EYT’liler, bu sayede bankanın promosyon kampanyalarından faydalanabiliyor.

EYT Destek Kredisi Nedir? Kimler Faydalanabilir?

Bankaların ilk defa uygulamaya soktuğu EYT Destek Kredisi birçok emekli adayı açısından bir soru işareti. Prim gün eksiği olanlar, doğum ve askerlik borçlanmasıyla beraber eksik günlerini tamamlama şansına sahip olurken, bu sayede EYT kapsamında emekli olabiliyorlar. 2023 yılında asgari ücretle beraber borçlanma oranlarında da ciddi bir artış yaşandı. Bankalarsa bu durumu fırsata çevirip uygun koşullar altında kredi vermeye başladı. EYT Destek Kredisi adı altında verilen bu kredilerin limitiyse 50 bin TL ila 125 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Borçlanarak emekli olmak isteyenlerin EYT kredisinden faydalanabilmek için prim gün sayısı ve sigorta başlangıç tarihini gösteren SGK tescil ve hizmet dökümü, SGK prim borcu yazısı, gelir belgesi gibi belgelerle bankaya müracaat etmesi gerekiyor.

Bu kapsamda emekli olmak için prim gün sayısı yetmeyen kadın çalışan, bir çocuk için borçlanmak istediğinde 720 gün üzerinden SGK’ya ödemesi gereken prim miktarı 76 bin TL. Bu durumda 12 ay vadeyle EYT kredisi kullanmak isteyen kadının bankaya ödemesi gereken aylık tutar 7 bin 168 TL olacak. Bu hesaplama askerlik borçlanmasıyla emekli olmak isteyenler için de geçerli olacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.