Ana SayfaGündemTürkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans olarak kayıtlara geçti. Türk bankacılık ve finans sektöründeki ilk şubesiz dijital banka unvanı taşıyan bu banka, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) iznini aldıktan sonra Hayat Finans Katılım Bankası A. Ş. adıyla hizmet vermeye başlayacak. İlk etapta 1,5 milyar liralık sermayeyle kurulan ve yalnızca dijital kanallar üzerinden hizmet verecek olan bankanın ana ortaklarının, %50-%55 hisseyle Hayat Kimya A. Ş ve Kastamonu Entegre A. Ş. olduğu ifade edildi.

Dünya çapındaki en büyük 4’üncü bebek bezi üreticisi, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın da en büyük temizlik kâğıdı üreticisi olan Hayat Kimya A. Ş., Molfix, Bingo, Molped, Familia, Papia, Evony gibi 16 farklı markasıyla dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya erişim sağlıyor. Hayat Finans Bankası’nın ortağı olan bir diğer firma Kastamonu Entegre A. Ş. ise ağaç bazlı panel üretimi konusunda sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu şirket MDF ve Yonga Levha üretiminde Türkiye’nin lider, Avrupa’nın 3’üncü ve dünyanın 4’üncü büyük üreticisi olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası CEO’sundan Açıklama Geldi

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası CEO’sundan Açıklama Geldi
Türkiye’nin İlk Dijital Bankası CEO’sundan Açıklama Geldi

Hayat Finans Katılım Bankası CEO’su M. Murat Ertem konuyla alakalı olarak bazı önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin ilk dijital bankası olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını dile getiren Ertem, ülkedeki dijital bankacılığın ilk adımlarını atmış olmanın, geleceğe yönelik vizyoner duruşun bir gösteresi olduğunu belirtti. Bu doğrultuda müşterileri için bütün finansal hizmetleri mobil uygulama üzerinden masrafsız, güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde sunacaklarını belirten CEO, dijital ekosistemle hayatı kesintisiz olarak yaşatacak banka olma yolunda ilerleyeceklerini de kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...