Ana SayfaGündemTürkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans olarak kayıtlara geçti. Türk bankacılık ve finans sektöründeki ilk şubesiz dijital banka unvanı taşıyan bu banka, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) iznini aldıktan sonra Hayat Finans Katılım Bankası A. Ş. adıyla hizmet vermeye başlayacak. İlk etapta 1,5 milyar liralık sermayeyle kurulan ve yalnızca dijital kanallar üzerinden hizmet verecek olan bankanın ana ortaklarının, %50-%55 hisseyle Hayat Kimya A. Ş ve Kastamonu Entegre A. Ş. olduğu ifade edildi.

Dünya çapındaki en büyük 4’üncü bebek bezi üreticisi, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın da en büyük temizlik kâğıdı üreticisi olan Hayat Kimya A. Ş., Molfix, Bingo, Molped, Familia, Papia, Evony gibi 16 farklı markasıyla dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya erişim sağlıyor. Hayat Finans Bankası’nın ortağı olan bir diğer firma Kastamonu Entegre A. Ş. ise ağaç bazlı panel üretimi konusunda sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu şirket MDF ve Yonga Levha üretiminde Türkiye’nin lider, Avrupa’nın 3’üncü ve dünyanın 4’üncü büyük üreticisi olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası CEO’sundan Açıklama Geldi

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası CEO’sundan Açıklama Geldi
Türkiye’nin İlk Dijital Bankası CEO’sundan Açıklama Geldi

Hayat Finans Katılım Bankası CEO’su M. Murat Ertem konuyla alakalı olarak bazı önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin ilk dijital bankası olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını dile getiren Ertem, ülkedeki dijital bankacılığın ilk adımlarını atmış olmanın, geleceğe yönelik vizyoner duruşun bir gösteresi olduğunu belirtti. Bu doğrultuda müşterileri için bütün finansal hizmetleri mobil uygulama üzerinden masrafsız, güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde sunacaklarını belirten CEO, dijital ekosistemle hayatı kesintisiz olarak yaşatacak banka olma yolunda ilerleyeceklerini de kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.