Tüm Öğretmen Atamaları Mülakatla Yapılacak!

0

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı televizyon programında öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Bakan İsmet Yılmaz öğretmen atamaları için en doğru olan yolun mülakat olduğunu belirtti. Bakan Yılmaz “Eğitimin en önemli unsur öğretmendir. Eğitim kilit taşıdır.

Bu nedenle öğretrmene gereken değeri vermeliyiz. Daha önce KPSS sınavından en yüksek puanı alan öğretmen atanıyordu. Bu doğru bir uygulama usulü müdür? Kesinlikle geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenler için doğru bir yöntem değildir. Artık öğretmenler mülakat yöntemiyle atanacaklar. Öğretmenlere her yıl sözleşme yapılacak. 4 yıl sonunda öğretmenlerin performansına göre kadroya alacağız”. dedi. 

3 Bin 392 İtiraz Geldi!

Tam 18 İlde 300 komisyon ve bine yakın görevli ile mülakatlar yapıldığını açıklayan Bakan Yılmaz 53.000 kişiye mülakat yapıldığını, 3 bin 392 kişinin itiraz ettiğini açıkladı. Ayrıca öğretmenlere verilen puan sistemine değinen Bakan Yılmaz, kesinlikle ” Kardeşimiz dahi olsa bu işi başaramıyorsa, işi teslim edemeyiz.

Başarılı olmak ve en nitelikli insanları almak en önemli unsurumuzdur”. Siyasi soruların sorulduğu iddialarına değinen Bakan Yılmaz ” Siyasi görüşü dikkate alınarak puan verilmiyor. Bu soruların sorulduğu iddia ediliyor. Ama bunlar soru havuzumuzda kesinlikle yoktur” dedi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın