Faizsiz Konut Finansmanınız Albaraka Katılım’dan!

0

Albaraka Türk Katılım Bankası konut sahibi olmak isteyen aileler için duyurduğu “konut finansmanı” kampanyasının başvuru süresini uzattı. Banka tarafından Eylül sonu olarak açıklanan kampanyanın son geçerlilik tarihi vatandaştan gelen yoğun talep üzerine Ekim sonuna kadar uzatıldı.

Albaraka Türk; bir “katılım bankası” olması hasebiyle müşterilerinden faiz tahsil etmemektedir. Bunun yerine aylık belli oranlarda kâr payını finansman sağladığı müşterilerden tahsil etmektedir. Konut finansmanı kampanyası kapsamında kâr oranlarını düşüren Albaraka Katılım vade sürelerini ve finansman miktarını ise oldukça arttırdı.

Vade Azami 120 Ay

Kampanya uyarınca banka tarafından müşterilerine 3 farklı vade imkanı sunulmaktadır.

0-24 ay arası vade seçeneğini kullanarak konut finansmanı kullanmak isteyen müşteriler aylık 0,88 oranında kâr marjıyla karşılaşacaklar.

25-60 ay arası vade imkanından yararlanmak isteyen müşteriler için banka kâr oranlarını biraz daha yüksek tutmuştur. Bu vade aralığında kâr oranı 0,97.

Son olarak uzun vadeli (61-120 ay) finansman kullanmak isteyen müşteriler için Albaraka Türk Katılım Bankası’nca 0,99 oranında kâr maliyeti belirlenmiştir.

Her üç vade ve kâr oranında da müşteriler azami 500.000 Türk Lirası’na kadar finansman kullanma olanağına sahipler.

Konutun Yüzde 80’ine Kadar Finansman

Bu kampanyadan yararlanarak konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar satın almak istedikleri evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar olan kısmının finansmanını Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan sağlayabileceklerdir. Banka finansman kullanacak müşterilerine kredi tahsis ücreti olarak alınan meblanın binde 5’ini yansıtma kararı almıştır. Bununla birlikte; konut finansmanı alan vatandaşlar, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) ve Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden muaf tutulacaktır. Söz konusu vergiler banka tarafından müşteri adına devlete ödenecektir. DASK ( Deprem Ve Doğal Afet Sigortası) ve konut sigortası yaptırmak ise zorunludur ve bu poliçelerin gerektirdiği ücret müşterilerden tahsil edilecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın