Ana SayfaGündemTemmuz Zammı Ne Kadar Olacak? Gözler Memur ve Emekli Maaşlarında…

Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak? Gözler Memur ve Emekli Maaşlarında…

Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra gözler memur ve emekli maaşlarına çevrildi. Temmuz zammının ne kadar olacağıysa merak konusu oldu.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2023 Mart dönemine ait enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra milyonlarca memur ve emekli insan gözünü temmuz zammına çevirdi. Söz konusu dönemde enflasyon verileri %2,29 oranında artış gösterirken, bu rakam yıllık bazda %50,51’e ulaştı. 2023 Mart dönemine ait enflasyon verileriyle beraber 3 aylık memur enflasyon farkı da belli oldu.

Temmuz Zammı Nasıl Belirlenecek?

Temmuz Zammı Nasıl Belirlenecek?
Temmuz Zammı Nasıl Belirlenecek?

Memur ve emeklilerin aylıkları her sene iki defa toplu sözleşme zammıyla beraber ayrıca 6 aylık enflasyon verilerine göre belirleniyor. 2023 Mart dönemi enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber memurlar %4,62 oranında enflasyon farklı alma hakkı kazandı. Bunun dışında hatırlanacağı üzere memur ve emekliler %8 sözleşme zammı almıştı. Dolayısıyla memur ve emekli aylıklarında ayrıca bu oranı aşan fark kadar zam uygulanacak.

SSK ve Bağ-Kur’dan emekli olanlar 6 aylık zaman dilimlerine zam alabiliyor.

Emeklilerin zam oranlarıysa 6 aylık enflasyon verileri doğrultusunda belirlenmektedir. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına uygulanacak 3 aylık zam oranıysa %12,52 olarak belirlendi.

Emekli Maaşlarına 2 Bin TL Zam Yapıldı

Temmuz zammının dışında hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşına zam yapılmasına karar verilmişti. Uygulamaya sokulan kararın ardından en düşük emekli maaşları için 2 bin TL zam uygulanarak 7 bin 500 TL düzeyine çıkarıldı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...