Ana SayfaGündemİş Bankası’ndan Kobilere Destek! GES Yatırımlarına Destek Olacak!

İş Bankası’ndan Kobilere Destek! GES Yatırımlarına Destek Olacak!

Türkiye İş Bankası sürdürülebilir kalkınma konusundaki hassasiyetini koruyor. Banka, bu çerçevede GES yatırımı yapacak olan kobilere destek sağlayacağını açıkladı.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye İş Bankası, sürdürülebilir kalkınma konusunda yeşil ekonomiye destek olmak için çalışmalara devam ediyor. Banka bu kapsamda GES yatırımları için kobilere destek sağlamayı planlıyor.

İş Bankası Kobilere Destek Sunmaya Hazırlanıyor

İş Bankası Kobilere Destek Sunmaya Hazırlanıyor
İş Bankası Kobilere Destek Sunmaya Hazırlanıyor

Konuyla alakalı olarak banka yetkileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye İş Bankası, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan (SKA) biri olarak bilinen “Erişilebilir ve Temiz Enerji” amacı ve sorumlu bankacılık ilkeleri kapsamında enerji verimliliği, yenilebilir enerji ve kaynak verimliliği gibi projelerle sıfır karbon ekonomisine geçebilmek adına finansman desteği sunuyor.

Bankanın sağladığı Kobilere Destek programından faydalanmak isteyen KOBİ’ler, isbank.com.tr üzerinden erişim sağlayabileceği bir panel üzerinden konum, tesis ve fatura gibi bilgileri girerek cephe, çatı ve arazi türünde lisansı olmayan GES yatırımları için ön fizibilite raporu elde edebilmektedir. Söz konusu bu raporda KOBİ’lerin GES yatırımı gerçekleştirmesi halinde elektrik kullanımı ve faturalarından sağlayacakları tasarruf miktarıyla yatırımların ne kadar sürede amorti edileceği hesaplanabilmektedir.

Başvurular Panel Üzerinden Yapılabilecek

Bankanın KOBİ’lerin elektrik giderlerini minimuma çekebilmek için gerçekleştirecekleri öz tüketim amaçlı cephe, çatı ve arazi türü GES yatırımlarının finansmanıyla alakalı sunduğu “İş’te Güneş Kredisi” için de panel üzerinden başvuru almaktadır.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İzlem Erdem, gelecek nesillere yönelik sorumluluk taşıdıklarının altını çizerek, çevresel sürdürülebilirlikle alakalı alınması gereken aksiyonlara odaklandıklarını söyledi. Ayrıca bu doğrultuda müşterilerine çevreci çözümler sunduklarını da dile getirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.