Ana SayfaEkonomiAra Zammı için İlk Toplantı Yarın Gerçekleştirilecek!

Ara Zammı için İlk Toplantı Yarın Gerçekleştirilecek!

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin bir araya geldiği Asgari Ücret Komisyonu ara zam için ilk kez yarın toplanacak.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin bir araya geldiği Asgari Ücret Komisyonu, asgari ücret konusunda hayata geçirilecek olan ara zam için ilk kez yarın toplanacak. Bu toplantıda taraflar mevcut ekonomik koşulları ve verileri değerlendirecek.

Direkt olarak 7 milyondan fazla çalışanı, dolaylı yollardan da toplumu ilgilendiren yeni asgari ücret için ilk ara zam toplantısı yarın (13 Haziran) saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

Yeni Ara Zam ve Ekonomik Veriler Konuşulacak

Yeni Ara Zam ve Ekonomik Veriler Konuşulacak
Yeni Ara Zam ve Ekonomik Veriler Konuşulacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahibi olacağı toplantıya, işçileri temsil eden Türk-İş ve işvereni temsil eden TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) yetkilikleri katılım sağlayacak.

Elde edilen bilgilere göre toplantıda Türk-İş yetkililerine Pevrul Kavlak, TİSK yetkililerine ise Akansel Koç başkanlık yapacak. Basına kapalı olarak gerçekleştirileceği düşünülen bu toplantıda taraflar kendi görüşlerini ve güncel ekonomik verileri masaya yatıracak.

Mevcut Asgari Ücret 8 bin 506 TL

Bilindiği üzere halihazırdaki asgari ücret brüt 10 bin 8 TL olurken, vergiler ve kesintiler çıkarıldığında 8 bin 506 lira 80 kuruş olarak uygulanıyor.

Asgari ücretli bir çalışanın işveren için total maliyeti 11 bin 759 lira 40 kuruş olarak biliniyor. Bu rakamın 10 bin 8 TL’si brüt asgari ücret olurken, bin 551 TL’si SGK primi, 200,16 TL’si işveren işsizlik sigorta fonunu oluşturuyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.