Ana SayfaSigortaSigorta Devi Türkiye’den Gidiyor

Sigorta Devi Türkiye’den Gidiyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Amerika Birleşik Devletleri menşeli sigorta şirketi AIG (American International Group), Türkiye’deki varlıklarını satma kararı aldı. Amerikan sigorta sektörünün içinde bulunduğu kriz nedeniyle zor günler geçiren AIG 1976’dan beri faaliyet gösterdiği ülkemizden çıkma ya hazırlanıyor.

2008 yılında “mortgate kredileri” üzerinden başlayan küresel ekonomik krizin sigortacılık sektörüne olan etkisi nedeniyle yıllardır kar marjları düşen AIG, küçülmeye gitme kararı aldı.

Kanadalı Şirkete Satıyor!

40 yılı aşkın süredir ülkemiz sigorta sektörünün önemli aktörlerinden olan AIG, girdiği mali darboğazdan kurtulma yolu olarak bazı varlıklarını elden çıkarma yöntemini seçti. Dünya çapında elliye yakın ülkede faaliyet gösteren sigorta devi, 2017 yılı sonuna kadar bu ülkelerden onunu terk edecek.

Türkiye ile birlikte Arjantin, Şili, Ekvador, Romanya, Macaristan ve Bulgaristan gibi ülkelerdeki varlıklarını da farklı şirketlere satma kararı alan AIG, 2017 sonunda terk ettiği ülke sayısını ona çıkaracak.

Sigortacılık Sektörü Nasıl Etkilenecek?

Kanadalı Fairfax Financial şirketiyle satış için anlaşma sağlayan AIG, Türkiye’deki devir işlemlerini başlattı. Türkiye çapında bünyesinde 250 kişiyi istihdam eden sigorta devi, çalışanlarının Fairfax Financial ile yola devam edebileceklerini bildirdi. Temsil edildiği 500’e yakın acente ile olan sözleşmelerinde anlaşma kapsamında yeni şirkete devredildiği bildirildi. Acentelerle olan anlaşmalar sözleşme bitiş sürecine kadar geçerliliğini sürdürecek.

Ülkemizde sigortacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan AIG’in piyasadaki yerini yeni aktöre devredecek olmasının sektöre olan etkisinin tam olarak hangi seviyede olacağı henüz muammasını korumaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.