Garanti Bankası Dosya Masrafsız Konut Kredisi

0

Konut kredilerine özel önem veren bankalardan Garanti Bankası; kurumsal kimliğinde konut kredileri için ayrı bir başlık açtı. Kendisini “mortgate uzmanı” olarak tanımlandıran banka, bu yönde kredi kampanyaları hazırlamaya özen gösteriyor.

Müşteri taleplerini dikkate alan Garanti Bankası konut kredisi kullanımlarında kredi tahsis ücretinin alınmadığı bir kampanya düzenledi.

240 Aya Kadar Vade Seçeneği!

Garanti Bankası mortgate kredisi kullanmak isteyen müşterilerine tam 240 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Almak istediği eve kira öder gibi sahip olabilecek müşteriler, ödemelerini 20 yıla kadar yayabilecekler.

Kampanya kapsamında çekilebilecek azami konut kredisi miktarı 250.000 Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Ayrıca alınacak konutun değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanılabileceği de unutulmamalıdır. Örneğin 250.000 Türk Lirası değerinde bir ev alacaksanız, bankadan alabileceğiniz finansman desteğinin azami sınırı 200.000 Türk Lirasıdır.

Garanti Bankası konut kredisi kullanacak müşterilerinden kampanya dahilinde kredi tahsis ücreti almamaktadır. Ancak konutun ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti müşteriden tahsil edilmektedir. Ekspertiz ücreti ortalama 1.000 Türk Lirası, ipotek ücreti ise ortalama 200 Türk Lirası olarak müşteriye yansıtılmaktadır.

Faiz Oranı 1,09- 1,14 Bandında

Dosya masrafı ödemeden konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler 12 aydan 240 aya kadar istedikleri vade seçeneğinde kredilerini kullanmaktadırlar. Seçilen vadeye göre banka tarafından uygulanan faiz oranı farklılık göstermektedir. Kredi tahsis ücreti alınmayan kredide 12-60 ay arası vade için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1,09’dur. 60- 120 ay aralığında kredi kullanılmak istenirse faiz oranı 1,11 seviyesine çıkmaktadır. 120 aydan 240 aya kadar olan vade seçeneklerinde uygulanacak olan faiz oranı ise 1,14’tür.

Alınacak kredinin tutarı ve vade süresine göre müşterinin aylık ödeyeceği taksit miktarları farklılık gösterecektir. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version