Ana SayfaEkonomi2050 Yılı En Zengin Ülkeler: Türkiye’yi Kimse Durduramaz

2050 Yılı En Zengin Ülkeler: Türkiye’yi Kimse Durduramaz

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Doğuda terör sorunu, her gün verdiğimiz onlarca şehit; kimi illerimiz de terörün tuzağı olan yüzlerce vatandaşımızın hayatına mal olan canlı bomba tuzakları, patlamalar; 15 temmuz darbe girişimi ile uğradığımız can ve mal kaybı, ülkemizin ağır bir buhran geçirmesine neden olsa da ekonomik açıdan yeni hükümet politikalarıyla ülkemiz ayakta durmaya çalışıyor.

  Öyle ki, Türkiye ekonomisi zarar görmesine rağmen 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4,8 oranla büyüme kaydetti. Hükümetin uyguladığı yeni ekonomi politikaları sayesinde ülkemiz Avrupa ülkeleri bazında en çok gelişme gösteren ekonomi olarak ilk sıraya yerleşti.

  Türkiye 2050’de İlk 15’in İçinde

  Günümüz verileri baz alınarak yapılan analizde Türkiye 2050 yılında en zengin 15 ülke arasına girmeyi başardı. 2050 yılının en zengin ülkeleri belirlenirken, ülkelerdeki doğum oranı ile birlikte nüfus artışı, eğitim seviyesi, adalet üstünlüğü, insanlara tanınan demokratik haklar, sağlık hizmetleri gibi konular da analistler tarafından göz önünde bulunduruldu.

  Bu kriterlere göre 2050 yılının en zengin 15 ülkesi ve tahmini milli gelirleri sırasıyla şöyle; Çin 25 trilyon dolar, ABD 22 trilyon dolar, Hindistan 8 trilyon dolar, Japonya 6,5 trilyon dolar, Almanya 3,7 trilyon dolar, İngiltere 3,5 trilyon dolar, Brezilya 3 trilyon dolar, Meksika 2,8 trilyon dolar, Fransa 2,75 trilyon dolar, Kanada 2,3 trilyon dolar, İtalya 2,2 trilyon dolar, Türkiye 2,15 trilyon dolar, Güney Kore 2,1 trilyon dolar, İspanya 1,95 trilyon dolar, Rusya 1,85 trilyon dolar.

  2050 yılına gelindiğinde ekonomik olarak Çin’in Amerika’yı geçerek dünya lideri olması dikkat çekiyor. Ayrıca dikkat çeken bir diğer ayrıntıda; listenin ilk iki sırasında yer alan devletlerin ekonomik büyüklüğünün toplamının kendilerini takip eden 13 devletin ekonomik büyüklüğünün toplamından büyük olmasıdır.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.