Ana SayfaEkonomiMehmet Şimşek’ten Yatırımcılara Çağrı: Krizi Fırsata Çevirin!

Mehmet Şimşek’ten Yatırımcılara Çağrı: Krizi Fırsata Çevirin!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek yatırımcılara seslendi; “Yatırım yapmaktan çekinmeyin!” Kendi işini kurmak isteyen genç yatırımcılar ülkemizin geçirdiği zor günlerin akabinde; özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yatırım konusunda temkinli davranmaya başladı.

  Darbe girişiminin sonrasında ekonominin nasıl bir seyir izleyeceğini kestiremeyen yatırımcılar, yatırım planlarını bir süre erteleme düşüncesine girdiler. Mehmet Şimşek kriz olarak görülen durumlardan aslında fırsatlar çıkarılabileceğine vurgu yaptı.

  Türkiye Güçlü Bir Devlettir

  Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek yatırımda gerçekleşen bu durgunluğa binaen; Türkiye’nin güçlü bir iktidara sahip olduğunu, gerek iç gerekse dış tehditlere karşı önlemlerini azami seviyede aldığını belirtti. Devletin terör sorununa ve bölgemizde yaşanan gelişmelere karşı milletin de desteğiyle dimdik ayakta durduğunu belitti. Yaşanan sıkıntıların günü birlik iniş çıkışlar olduğuna vurgu yapan Şimşek; ekonominin sağlam temeller üzerine kurulduğunu, temel sağlam olunca kısa vadeli sallantıların ekonomiye zarar veremeyeceğini belirtti.

  Yatırımcılar Sahadan Çekilmesin

  Yatırımcıların sahadan çekilmemesi gerektiğini, ülkemizin bu badireleri birlikte olarak atlatacağına dikkat çeken Mehmet Şimşek; 2015 verilerine göre Türkiye ekonomisinin yüzde 4 büyüme kaydettiğini hatırlattı. Mehmet Şimşek sözlerinin devamında “Gelişmiş ülkelere baktığımızda bu oran yüzde 2 bile değil. Türkiye siyasi istikrarı ve güçlü yol haritası ile ekonomisini günden güne büyütüyor. 2016 yılında yaşanan sorunlar; 15 Temmuz darbesi, Rusya ile yaşadığımız kriz, terör sorunu ve komşu ülkelerde yaşanan iç ve dış savaşlar ekonomimizi salladı, ama yıkamadı” dedi.

  “Rusya ile yaşadığımız kriz ve terör sorunu neticesinde turizm gelirimiz düştü. Fakat bu Türkiye ekonomisinin büyümesini engelleyemedi. Nitekim 2016 yılında da Türkiye ekonomisi yüzde 3’ün üzerinde büyüme kaydedecek.” Diye konuşan Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek; hükümetin güçlü ekonomi politikalarıyla gerek esnafın, çiftçinin gerekse yatırımcının her zaman yanında olduğunu dile getirdi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...