Kartal Borsada da Yüksekten Uçar

0

Dün akşam İtalya deplasmanında Napoli’yi 3-2 yenerek tarihi bir zafere imza atan Beşiktaş Spor Kulübü Şampiyonlar Ligi Grubu’ndan çıkma adına büyük bir adım attı. Bu galibiyet Beşiktaş için kritik öneme sahip.

Napoli karşısında alınan galibiyet sayesinde UEFA’dan yüklü bir galibiyet primi elde eden Beşiktaş, gruptan çıkma başarısı gösterirse kazancını azami derecede artırma şansını elde edecek.

Hisseler Uçuşa Geçti

Şampiyonlar Ligi arenasında elde edilen galibiyet yatırımcılarında dikkatinden kaçmadı. Siyah beyazlı kulübünün Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri güne hızlı bir yükselişle başladı. Borsa İstanbul’un açılmasıyla birlikte hisseleri yüzde 7 prim yaparak 4,60 seviyesine kadar ulaşan Kara Kartal; bu seviyeden gelen satışlar neticesinde 4,55 seviyesinde denge noktası oluşturdu.

Uzmanlar ligde ve Avrupa arenasında aldığı iyi sonuçları, mali tabloda yaşanan iyileşmeler ile destekleyen Beşiktaş Spor Kulübü’nün hisselerinin yakın ve orta vadede yatırımcısına kaybettirmeyeceği yönünde fikir birliğine vardılar.

Mali Tablo Düzeliyor

Sene başında İnönü Stadı’nın yerine yapılan yeni stadına taşınan buradan da yüksek bir gelir elde etmişti. İletişim devi Vodafone ile isim hakkı sponsorluğu imzalayarak yeni stadına Vodafone Arena ismini veren kulüp buradan yüklü meblağda sponsorluk geliri elde etmişti. Ayrıca yeni stadındaki loca ve kombine satışıyla da bilanço tablolarındaki girdi kalemlerini artıran Beşiktaş ekonomik olarak bir nebze olsun rahatlamış görünüyor.

Yıllardır ekonomik zorluklar çeken ve “feda” gibi kampanyalarla düzlüğe çıkmaya çalışan kulüp; son zamanlarda yaptığı transferlerde bonservis bedeli ödememeye dikkat ediyor. Bunun bir sonucu olarak da Beşiktaş transfer dönemleri artık artıda kapatıyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın