Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Şekerbank Konut Kredisi Faizleri

15 Temmuz darbe girişiminden sonra neredeyse bütün bankalar konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Bu sayede vatandaşlar artık çok daha uygun kredi faiz oranlarıyla kredi alabiliyorlar. Konut kredisi almak üzere başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri de Şekerbank’tır. Yüzlerce şubesiyle ülkemizdeki insanlara hizmet eden Şekerbank isteyen tüketicilere konut kredisi fırsatı da sunuyor. Esnek vade seçenekleriyle sunulan bu kredi kampanyasından faydalanmak isteyen tüketiciler Şekerbank şubelerinden başvuru yapabiliyorlar.

Şekerbank şubelerinden bu ihtiyaç kredisi kampanyasına başvurmak için yanınıza kimlik belgesi, ev tapusu, işyeri onaylı gelir belgesi de almalısınız. Zira bu krediyi almak isteyenler Şekerbank tarafından istenen belgeleri bankaya sunmak zorundadır.

Şekerbank konut kredisi için belirlenen ödeme seçeneklerine baktığımızda bankanın kredi için 10 yıla kadar vade seçeneği sunduğunu görüyoruz. Dolayısıyla Şekerbank’tan konut kredisi alan kişiler aldıkları bu kredi için bankadan 10 yıla kadar vade talebinde bulunabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Şekerbank Yönetici Asistanı Alımı Yapıyor!

Şekerbank konut kredisi kampanyası için belirlenen konut kredisi faiz oranı ise krediye başvuruda bulunan herkes için sabitlenmiştir. Bu oran yüzde 1,29’dur, vadeye ya da alınan kredi miktarına göre değişmez.

Bankadan kredi almak istediğinizde kredinin binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti ödemeli, buna ek olarak ekspertiz ücretini, sigorta primlerini de bankaya peşinen vermelisiniz. Aksi halde 3. Kişilere ödenen bu masraflar size verilecek olan kredinin içinden kesilecektir.

Şekerbank konut kredisi kampanyası ile 100 bin lira alan bir kişi bu krediyi 120 ayda ödemek istediğinde kredi için her ay bankaya 1642 lira ödeme yapmalıdır. 120 ayın sonunda kişinin bankaya ödeyeceği toplam miktar ise 197 bin 144 lira olacaktır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın