Ana SayfaGündemTEOG' a Bir Ay Kala Eğitimciler Endişeli!

TEOG’ a Bir Ay Kala Eğitimciler Endişeli!
T

-

Ortaokul 8′ inci sınıf öğrencilerinin iyi bir lisede eğitim almak için girecekleri Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş olan sınav 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak. Sınava bir ay kala eğitim sendikaları, öğrencilerin sınava hazırlanırken zorlandıklarını belirttiler. Milli Eğitim bakanlığı (MEB) 10 Ekim’ de açığa alınan ve ihraç edilen öğretmen ihtiyacını gidermek için 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı.

58 ders kitabında FETÖ terör örgütünün izleri olduğu gerekçesiyle dağıtımı durdurulan kitapların, yeni basım süreci başlatıldı. Okulların açılmasının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen, eğitim sendikaları öğrenciler için alınan önlemlerin yetersiz kaldığını, eksik kitapların öğrencilere dağıtılmamasının endişesini yaşıyor. Özellikle TEOG sınavına kısa bir süre kala öğrenci ve öğretmenlerin tam olarak adapte olamadıklarını savunuyorlar. 

Öğrencilerin  Motivasyonu Düşük

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ da açığa alınan öğretmen sayısının yüksek olması, öğrencilerin sınava hazırlanma süreçlerinde motivasyon eksikliği yaşandığı belirtiliyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol