Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ( TEOG) sınavı 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak. İyi bir lisede eğitim almak için yarışacak olan öğrencileri, eğitim uzmanları uyarıyor. ” 8’inci sınıf öğrencilerinin sınav için form tutmaları gerekiyor. Özellikle hazırlık sürecini sağlıklı geçiren ve akademik olarak tüm derslerden gerekli olan konuları bitirmiş olan öğrenci mutlaka başaracaktır” diyor. 

TEOG sınavına 23-24 Kasım tarihlerinde girecek olan öğrenciler, tüm konuları bitirip hazırlaık sürecini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları halinde, sınavda başarılı olacaklarının belirtiyor. Sınav soruları hangi konulardan gelecek? Sınava hazırlanmak için neler yapılır? 

Türkçe Zorlayabilir

Öğrencilerin TEOG sınavında sorumlu oldukları derslerle ilgili tüm kazanımlar Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yayınladı. Türkçe ile ilgili konulara yönelik kavramlar öğrencilerin TEOG’ da zorlanmalarına neden oluyor. Bu dersten başarı sağlamak için öncelikle bol bol kitap okumalı, anlama, yorumlama ve okuduklarından çıkarım yapabilmeleri gerekiyor. Ayrıca geçmiş yıllara ait konu eksikliği de olmamalıdır. Tıpkı Türkçe dersinde olduğu gibi, Matematik dersinde de, her yıl öğrencinin bir yıl önceki konuları unutmadığı ve iyice kavradıkları düşünülerek oluşturulur. Türkçe ve Matematik derslerinde başarılı olan öğrencilerin, tüm derste başarılı olacakları unutulmamalıdır. 

Sorumlu Olduğunu Ders Konularını Kavrayın

Öğrencilerin ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) Talim ve Terbiye Kurulu’ nun sayfasından sınavda sorumlu oldukları ünite ve konuları inceleyip, sınava çalışmaları gerekiyor. Ayrıca çalışmaya başladıktan sonra, eksik kaldıkları konuları inceleyip iyice kavrama alışkanlığı geliştirmeleri doğru olacaktır. Öğrencilerin anlamadıkları konuları sormaları ve öğretmenlerin önemle üzerinde durdukları konuları dikkatle dinlemeleri başarılı olmalarını sağlayacaktır. Okuma gerektirecek dersleri dikkatle dinleyip iyice okuyup kavramaları konusunda uzmanlar uyarıyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın