Ziraat Bankası’ndan KOSGEB Faiz Destekli Makine Teçhizat Kredisi

İşletmesini büyütmek isteyen yerli girişimciler devlet bankası olan Ziraat Bankası sayesinde ihtiyaç duydukları para desteğini kolayca alabiliyorlar. Düşük kredi faiz oranlarıyla ve esnek ödeme seçenekleriyle sunulan KOSGEB destekli makine teçhizat kredisi için birtakım şartlar bulunuyor. Ziraat Bankası’na başvuruda bulunarak bu kampanyadan faydalanmak isteyen işletmeler şu şartları sağlamalıdır:
Destek kredisi alınacak olan işletmenin KOSGEB veri tabanında kayıtlı olması, KOBİ Beyannamesi’ne sahip olması gerekiyor.

Çalışan sayısı 250’den daha fazla olan işletmeler bu kredi için başvuruda bulunamaz.
Yıllık net hasılatı 40 milyon lirayı aşan işletmeler bu kredi için başvuruda bulunamazlar.
Kredi almak isteyen işletmelerin Esnaf ve Sanatkarlar Odası ya da Ticaret ve Sanayi Odası’ndan birine kayıtlı olması gerekiyor.
Kredi başvurusunda bulunacak olan işletmelerin vergi ya da SGK borçlarının olmaması, gerçek işletmeler olması gerekiyor.(faaliyet gösteren-üretim yapan)

Ziraat Bankası tarafından sunulan bu kredinin özellikleri ise şu şekilde:

Alınan kredi sayesinde yerli üretim olan makineler alınabilir.
Kredinin faiz maliyeti KOSGEB tarafından karşılanıyor, işletmeler fazladan faiz farkı ödemiyorlar.
Bu kredi için ilk 6 ay ödeme talep edilmez, bu sürecin artından alınan kredi üçer aylık aralıklarla 36 ayda geri ödenir. 

Ziraat Bankası tarafından işletmelere sunulan bu krediye sadece Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapılabiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın