Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan finansman desteği alarak otomobil almak isteyen müşteriler için düzenlenen kampanya uyarınca sıfır ya da 2.el otomobil alımı yapılabilmektedir.

Bankadan alınacak nakit sıfır otomobillerde marka ayırt etmeksizin kullanılabilirken, 2.el otomobillerde de 5 yaşına kadar olan taşıtların alımı gerçekleştirilebilmektedir.

12 Aydan 48 Aya Kadar Vade Seçenekleri

Türkiye Finans taşıt finansmanı kullanarak otomobil sahibi olmak isteyen müşterileri için 12 ay ile 48 ay aralığında değişen vade seçenekleri sunmaktadır.

12 aydan 24 aya kadar olan vade seçeneklerinde Türkiye Finans müşterilerine aylık yüzde 1,30 kâr oranı yansıtmaktadır. Müşteri 25 ay ile 48 ay vade diliminde finansman kullanmak isterse bu oran aylık yüzde 1,35 seviyesine çıkmaktadır.

Bütün vade seçeneklerinde ve kâr oranlarında müşteriden finansman tahsis ücreti tahsil edilmektedir. Türkiye Finans Katılım Bankası finansman tahsis ücreti olarak müşteriden kullandığı nakit miktarının binde beşi oranında ücret talep etmektedir. Bu ücret 50.000 Türk Lirası finansman kullanımında müşterinin karşısına 250 Türk Lirası olarak çıkmaktadır.

Azami Tutar 50.000 Türk Lirası

Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt finansmanından faydalanmak isteyen müşteriler için üst limit olarak 50.000 Türk Lirasını belirlemiştir. Bu meblağın üzerinde kullandırım yapılamamaktadır.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husus da; banka tarafından müşterinin alacağı aracın değerinin yüzde 70’ine kadar destek sağlanabileceği konusudur. Almak istediği aracın değerinin yüzde 30’luk kısmını müşteri kendi olanakları ile karşılamalıdır. Bu meblağ belirlenirken sıfır araçlarda fatura bedeli dikkate alınmaktadır. İkinci el araçlarda ise noter alım- satım belgesindeki ücret üzerinden işlem yapılmaktadır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın