Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları’da 1 Puan Altına Düştü!

0

Konut kredilerinde bankaların kampanyaları birbiri ardına geliyor. Sektörün gerisinde kalmak istemeyen Odeabank’ta müşterilerinin karşısına yeni bir konut kredisi kampanyasıyla çıktı.

Konut kredisi kampanyası kapsamında banka tarafından aylık faiz oranları 1 puanın altına çekildi. Odeabank ev sahibi olmak isteyenler için vade seçeneklerine göre faiz oranı tayin etmektedir.

120 Aya Kadar Uzayan Vade Seçenekleri

Odeabank konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilerine 120 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Vade seçeneklerine göre müşterilere uygulanacak faiz oranları değişiklik göstermektedir.

0-60 ay arası geri ödeme süresi ile kredi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 0,99 oranında faiz uygulanacaktır.

61-120 ay arası vade ile konut kredisi finansmanı kullanmak isteyen müşteriler için geçerli olan faiz ise aylık yüzde 1,05 düzeyindedir.

Banka müşterilerinden kullanacakları kredi miktarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. 100.000 Türk Lirası kredi kullanımında bu tutar 500 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Azami Kredi Tutarı 100.000 Türk Lirası

Odeabank’tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için kullanabilecekleri azami kredi tutarı 100.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Banka kredi kullanan müşterilerden ortalama 500 Türk Lirası ekspertiz ücreti tahsil etmektedir. Ayrıca alınacak evin ipotek tesis ücretine binaen müşterilerden 200 Türk Lirası masraf tahsil edilmektedir.

Müşterilerine kredi kapsamında hayat sigortası zorunluluğu getiren Odeabank; hayat sigortası poliçe tutarı olarak ortalama 1.000 Türk Lirasını kredi kullananlara yansıtmaktadır.

100.000 Türk Lirası konut kredisini 60 ay vade ile aylık yüzde 0,99 faiz oranında kullanan müşteri bankaya geri ödemelerinde taksit tutarı olarak her ay 2.220 Türk Lirası ödeme yapacaktır.

100.000 Türk Lirası krediyi 120 ay vade ile aylık yüzde 1,05 faiz oranından kullanan müşteri bankaya yapacağı geri ödemelerinde 1.470 Türk Lirası taksit ödemesi yapacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın