Başbakan Bankalara Çok Sert Çıktı

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan bankalara sert konuştu. Tefeciliği bırakın! Gerçek ekonomiye dönün. “Yok etmeyi değil yaşatmayı seçin” diyen Başbakan bankaları uyardı.

Başbakan Binali Yıldırım Afyonkarahisar’da, Ticaret ve Sanayi Odasında konuştu. Ak Parti istişare ve değerlendirme toplantısı sebebiyle Afyon’ da bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptığı konuşmada ülkenin genel problemlerini değerlendirdi.

Bankalar Piyasanın Sesine Kulak Versin

FETÖ’den başkanlık sistemine kadar birçok konuda değerlendirme yapan başbakan, konuşmasında özellikle ekonomi üzerinde durdu. Bankaların uyguladığı politikadan hoşlanmayan Yıldırım bankaları sert sözlerle uyardı. “Ekonominin görünümüyle bankaların görünümü uyuşmuyor, bankaları uyarıyorum, reel sektörün sesine kulak verin” diye konuşan başbakan; “tefeciliği bırakın, gerçek ekonomiye dönün, yarın bir gün kaynak aktarmaya çalışacaksınız fakat geç olacak” diyerek sözlerini sürdürdü.

Başbakan Binali Yıldırım bankaların spekülasyonları fırsat olarak değerlendirdiğini kaydetti. Bankaların basında sözü geçen hemen her şeye; teminat artırıcı, faiz artırıcı olay olarak baktıklarını dile getirdi. Bu politikanın ekonomiyi yaşatmak değil, öldürmek olduğunu, zor zamanlardan istifade ederek fırsatçılık yapmak olduğunu belirtti.

Siz Yapmazsanız Biz Zorla Yaptırırız!

Türkiye ekonomisinin duruşuyla bankaların duruşunun örtüşmediğini, iş dünyasının duruşuyla bankaların duruşunun benzeşmediğini dile getiren başbakan; ekonomiyi yok etmeyi değil yaşatmayı seçin dedi. “Bunu ya siz kendiliğinizden yaparsınız, ya da biz zorla yaptırırız.” diyerek sert açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım ekonomimizin gayet iyi durumda olduğunu belirtti. Ekonomide en güçlü dünya ülkelerinin göstergelerinden daha yukarda olduğumuzu söyledi. Güçlü dünya ülkelerinin küresel borçlarının milli gelirlerinden iki kat fazla olduğunu, risk primlerinin bizimkinden düşük olduğunu dile getirdi. Basına yansıyan yalan yanlış haberlere inanarak yeniden yapılandırmalarda fırsatçılık yapmayın, 1 liralık borcu 3 lira olarak yapılandırmayın diyerek, bankaları uyardı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...