Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde 0,80’den Başlıyor!

0

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları Halkbank’ta

Özel bankaların tamamından daha düşük bir kredi faiz oranıyla konut kredisi veren Halkbank bu krediyi yüzde 0,80’den başlayan kredi faiz oranlarıyla veriyor. Bu kredi paketinden faydalanmak isteyen kişilerin başvurularını gerekli belgelerle birlikte Halkbank şubelerine yapmaları gerekir. Halkbank şubelerine gereken başvuruyu yaptıktan sonra kredinizi alabilirsiniz.

Halkbank konut kredisi faiz oranları alınan kredinin vade seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla kısa vadeli bir konut kredisi alan kişi için kredi faiz oranı daha düşük oluyor. 3 ay vadeli konut kredisi aldığınızda Halkbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0,80 olur. Bankanın sizlere sunduğu maksimum vade olan 120 ay vade seçeneğini seçmeniz durumunda krediden yüzde 0,95 kredi faiz oranıyla faydalanırsınız. Yani kredinin en yüksek kredi faiz oranı yüzde 0,95’tir.

Halkbank kredi paketleri arasında yer alan Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası sayesinde bir kredi aldığınızda aldığınız kredi için sizlere 1 ay ile 120 ay arasında değişen vade seçenekleri sunulur. Sizlere sunulan vade seçeneklerini değerlendirerek size uygun olanı seçebilirsiniz.

100 bin liralık Halkbank konut kredisi paketi için bankaya ödenmesi gereken toplam masraf miktarı 1305 lira olacaktır. Kredinin faiz oranının vade seçeneklerine göre değiştiği unutulmamalıdır.

100 bin liralık kredi 120 ayda geri ödenmek üzere alındığında kredi faiz oranı yüzde 0,95 olarak belirlenir, bankaya ödenmesi gereken taksit miktarı ise 1400 lira olur. Eğer aldığınız kredi için daha kısa bir vade seçeneğinden faydalanırsanız kredi için ödemeniz gereken faiz farkı da azalacaktır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın