Medya Devi Müthiş Rakama Satılıyor!

0

Dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri olan Time Warner, AT&T’ye 85,4 milyar dolara satılıyor.

Time Warner Inc. haber, müzik, televizyon, film, kitap, dergi gibi yayınlar yapan, merkezi New York City’de bulunan, dünyanın önde gelen sayılı büyük medya şirketlerinden biridir. Time Warner televizyonculukta olduğu gibi video oyunlarında da güçlü bir firma.

CNN, TNT, Cartoon Network gibi kanalları bünyesinde bulunduran yayın şirketi ayrıca günümüzde en büyük film prodüksiyon ve TV yayın şirketlerinden biri olan Warner Brothers Entertainment Inc.’nin sahibidir. Time Warner’ın sahibi olduğu şirketler arasında; AOL, New Line Cinema, Time Inc., HBO, Turner Broadcasting System, The CW Television Network, The WB.com, Warner Bros, Kids WB, Cartoon Network, Boomerang, CNN, DC Comics, Hanna Barbera, Cartoon Network Studios, Castle Rock Entertainment gibi şirketler bulunmaktadır.

AT&T ise (Amerikan Telefon ve Telgraf Şirketi) çok uluslu bir telefon şirketidir. Merkezi Whitacre Tower, Amerika’nın Dallas eyaletindedir. Alexander Graham Bell tarafından kurulan Bell Telefon Şirketi ile birleşmiştir.  Bell Telefon Şirketi ile birleşen AT&T kimi dönemlerde dünyanın en büyük telefon şirketi olma özelliğine sahip olmuştur. Daha sonra yasal sebeplerden dolayı Bell Sistemleri’nden ayrılmak durumunda kalmıştır.

Rakam 110 Milyar Doları Bulacak!

Günümüzde ise televizyonculukta, film sektöründe dev bir firma olan Time Warner, ABD’nin GSM operatörü devlerinden olan AT&T’ye satılıyor. AT&T’nin Time Warner için yapacağı ödeme miktarının; şirketin borçları da göz önünde bulundurulduğunda 110 milyar dolar seviyesine ulaşması beklenmektedir. AT&T’nin ve Time Warner’ın yetkilileri önümüzdeki günlerde satış işlemini resmen açıklayacakları belirtiliyor. AT&T’nin satın alma için Time Warner hisse sahiplerine hisse başına 110 dolar ödeyeceği söyleniyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın