Medya Devi Müthiş Rakama Satılıyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri olan Time Warner, AT&T’ye 85,4 milyar dolara satılıyor.

Time Warner Inc. haber, müzik, televizyon, film, kitap, dergi gibi yayınlar yapan, merkezi New York City’de bulunan, dünyanın önde gelen sayılı büyük medya şirketlerinden biridir. Time Warner televizyonculukta olduğu gibi video oyunlarında da güçlü bir firma.

CNN, TNT, Cartoon Network gibi kanalları bünyesinde bulunduran yayın şirketi ayrıca günümüzde en büyük film prodüksiyon ve TV yayın şirketlerinden biri olan Warner Brothers Entertainment Inc.’nin sahibidir. Time Warner’ın sahibi olduğu şirketler arasında; AOL, New Line Cinema, Time Inc., HBO, Turner Broadcasting System, The CW Television Network, The WB.com, Warner Bros, Kids WB, Cartoon Network, Boomerang, CNN, DC Comics, Hanna Barbera, Cartoon Network Studios, Castle Rock Entertainment gibi şirketler bulunmaktadır.

AT&T ise (Amerikan Telefon ve Telgraf Şirketi) çok uluslu bir telefon şirketidir. Merkezi Whitacre Tower, Amerika’nın Dallas eyaletindedir. Alexander Graham Bell tarafından kurulan Bell Telefon Şirketi ile birleşmiştir.  Bell Telefon Şirketi ile birleşen AT&T kimi dönemlerde dünyanın en büyük telefon şirketi olma özelliğine sahip olmuştur. Daha sonra yasal sebeplerden dolayı Bell Sistemleri’nden ayrılmak durumunda kalmıştır.

Rakam 110 Milyar Doları Bulacak!

Günümüzde ise televizyonculukta, film sektöründe dev bir firma olan Time Warner, ABD’nin GSM operatörü devlerinden olan AT&T’ye satılıyor. AT&T’nin Time Warner için yapacağı ödeme miktarının; şirketin borçları da göz önünde bulundurulduğunda 110 milyar dolar seviyesine ulaşması beklenmektedir. AT&T’nin ve Time Warner’ın yetkilileri önümüzdeki günlerde satış işlemini resmen açıklayacakları belirtiliyor. AT&T’nin satın alma için Time Warner hisse sahiplerine hisse başına 110 dolar ödeyeceği söyleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...