İş Bankası Tüketici Kredisi

0

İş Bankası geniş şube ve atm ağı ile Türkiye’nin önde gelen bankalarından. Bankanın kolay ulaşılabilir olması müşterileri tarafından tercih edilme oranını artırmaktadır. Banka da çeşitli kredi kampanyaları ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır.

Bu bağlamda tüketici kredisi kampanyası düzenleyen İş Bankası; müşterileri için üç farklı faiz oranı belirlemiş durumda. Faiz oranları, müşterinin çekmek istediği kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.

48 Aya Kadar Vade Seçeneği, Üç Farklı Faiz Oranı

Tüketici kredisi kampanyası kapsamında 3.000 Türk Lirası ile 15.000 Türk Lirası arasında kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için İş Bankası aylık yüzde 1,32 oranında faiz belirlemiş durumdadır.

Bu seçenekten yararlanarak 10.000 Türk Lirası kredi kullanarak 48 ay vadede geri ödemek isteyen vatandaşın aylık taksit tutarı 300 Türk Lirası olacaktır. Yani kredi geri ödemeleri için günlük 10 lira birikim yapması gerekecektir.

15.000 Türk Lirası ile 25.000 Türk Lirası arasında kredi kullanmak isteyen bir müşteri için banka aylık yüzde 1,25 oranında faiz tayin etmiştir. Bu seçenekten yararlanarak 20.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen bir müşteri 48 ay vade ile bankaya her ay 590 lira taksit ödeyecektir.

25.000 Türk Lirası üzerinde kredi kullanmak isteyen bir müşteri için banka aylık yüzde 1,20 oranında faiz oranı belirlemiştir. Bu durumda İş Bankası’ndan 30.000 Türk Lirası kredi kullanarak 48 ay vade seçeneğinde geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksit tutarları 870 Türk Lirası olacaktır.

Bütün seçeneklerde banka tarafından; kullanılan kredinin binde beşi oranında kredi tahsis ücreti müşteriden tahsil edilmektedir. Ayrıca hayat sigortası poliçe primi de müşteriye yansıtılmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın