Milli Eğitim Bakanlığı Sivas’a E-Sınav Merkezi Kurdu

0

Milli Eğitim Bakanlığı Sivas’a E-Sınav Merkezi Kurdu.Kursiyerler E-sınav Merkezi ile yazılı sınav sonuçlarını, sınav bitiminden hemen sonra öğrenebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu sene E-sınav Sistemi başlatıldı. Tam 30 İlde faaliyet gösteren E-Sınav Sistemi ilk olarak Sivas‘ ta hayata geçirildi. Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen e-sınav merkezlerinin artırılması adına, Motorlu Taşıtlar Sınavı İl Temsilcilerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Sınav Sonuçlarını Hemen Öğrenecekler

İl Milli Eğitim toplantı salonunda yapılan tanıtımda, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Yakup Yüksel, kentte faaliyet gösteren Sürücü Kurslarının Temsilcileri ve Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdürü toplantıda konuşma yaptı. Yapılan konuşmada, bundan sonra Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) yazılı sınavlarının belli bir döneme bağlı olmaksızın, daha fazla seçenekli olacağı belirtildi. Ayrıca gerektiği zaman kursiyerler müracaat ederek, uygun zamanlarda daha sık sınav olabileceklerinin de altı çizildi. Salonun bundan dolayı oluşturulduğundan ve adayların buraya müracaat ettikten sonra sınav olup, sonuçlarını hemen öğrenebilecekleri de duyruldu. Bu uygulamanın Türkiye’ nin birçok İlinde yeni başlıyor olduğuna da değinildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Yakup Yüksel “E-sınav” ile ilgili bilgiler vererek katılımcıların sorularına da cevap verdi. Yüksel, ” 2017 yılının sonuna kadar Türkiye’ nin her İlinde bu sınavları, bu salonda elektronik sistemde yapmak istiyoruz. Adaylar sınava girerken önlerinde bulunan tabletlerden soruları cevaplandıracaklar. Sınav bitiminden 10 saniye sonra sonuçlarını öğrenebilecekler. Sınavın açıklanması için uzun bir süre beklemelerine gerek kalmayacak. Bu sistem sonuç öğrenme sürecini hızlandırmış olacak ve adaylar sınavın hemen ardından uygulama sınavına katılarak ehliyetlerini almış olacaklar.” dedi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın