Ana Sayfa Gündem Türkiye Finans Konutta Oranı 0,89’a İndirdi!

Türkiye Finans Konutta Oranı 0,89’a İndirdi!

-

Ev almak isteyen ancak alacağı eve faiz karıştırmak istemeyen müşterilerin imdadına katılım bankaları yetişmekte. Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankalarından olan Türkiye Finans da müşterilerin isteklerini dikkate alarak konut kredisi finansman kampanyası düzenledi.

Konut kredisi finansmanı kampanyası kapsamında müşterilerine geniş vade seçenekleri ve farklı kar payı olanakları sunan banka, ödeme seçeneğini de müşterilerin ayarlamasına imkan tanımaktadır.

120 Aya Kadar Vade Seçeneği

Türkiye Finans Katılım Bankası kredi finansmanı kampanyası kapsamında müşterilerine 12 aydan 120 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca azalan miktarlı taksitler, artan miktarlı taksitler ve ara ödemeli taksit imkanı sunulan müşteriler geri ödemelerini kendi isteklerine göre yapabilmektedir.

Banka, müşterilerine sunduğu kar paylarının oranını seçilen vade süresine göre belirlemiştir. 12 ay vadeli konut kredisi kampanyası kapsamında geri ödeme yapmak isteyen müşteriler için banka tarafından belirlenen oran aylık yüzde 0,89 seviyesindedir. 13 aydan 24 aya kadar vade imkanından faydalanarak finansman kullanmak isteyen müşteriler için kar payı oranı 0,99 noktasındadır. Kullanılmak istenen finansmanın geri ödeme vadesi 25 ay ile 60 ay aralığına yükseldiğinde kar payı oranları da artarak 1,03 düzeyine gelmektedir. Konut finansmanındaki en uzun vade dilimi olan 61 aydan 120 aya kadar süre diliminde likidite edinmek isteyen müşteriler için bankaca uygun görülen kar payı oranı ise aylık yüzde 1,09 olarak tayin edilmiştir.

Bütün tutarlarda ve vade seçeneklerinde farklı olmayan nokta ise kredi tahsis ücretidir. Kredi tahsis ücreti çekilen konut finansmanının binde beşi oranında belirlenmiştir. 100.000 Türk Lirası finansman kullanımında bu tutar 500 Türk Lirası dosya masrafı olarak müşteriye yansıtılmaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,862BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler