Anadolu Üniversitesi değerlendirme sisteminde değişikliğe karar verdi. Artık Açıköğretim Fakültesi sınavlarında yanlışlar doğruları götürecek. Peki kaç yanlış kaç doğruyu götürecek

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ( AÖF) sınavlarında yapılan değerlendirme testinde değişiklikler yapılacak. Yapılacak değişimin artık “yanlışların doğruları götürmesi” şeklinde olacağı belirtildi. Açıköğretim Fakültesi sınavlarında artık 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceği kaydedildi. Öğrencilerin isyan ettiği bu yeni uygulamada yanlışlar doğruları götürüyor. Eski sistemde 4 yanlış 1 doğruyu götürmüyordu.

Açıköğretim Fakültesi Resmi Sitesinden Yapılan Açıklama Şöyle:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı yok etmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edildiği kaydedildi.

Yapılan resmi açıklamaya göre: Sınav değerlendirmesi yapılırken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan puan net puanınız olacaktır. Öğrencinin başarısının artması için gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkanların seferber edildiği belirtildi. “Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarak resmi sitemiz içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda öğrencilerine eğitim hizmeti vermeye devam etmektedir” açıklaması yapıldı.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın