” Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” Projesi Uluslararası Arenada Övgü Aldı!

Google Haberlere Abone Ol:

Süleymanpaşa Belediyesi, ” Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesi ile İstanbul’ da Dünya Engelliler Birliği tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Dijital Erişebilirlik Çalıştayına katıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Turizm, Spor ve Sağlık Bakanlığı, Birleşmiş Milletler temsilcilerinin de konuşmalarının yer aldığı çalıştayda Süleymanpaşa Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Şerife Türüdü, Süleymanpaşa Belediyesi’ nin Trakya Kalkınma Ajansı, Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği ve Tekirdağ Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan ” Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesini tüm detaylarıyla katılımcılarla paylaştı.

Projenin Çıkış Noktası

Engelli vatandaşlara yönelik yapılan ve birçok çalışmanın yanında ” Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesi hakkında açıklamalarda bulunan Şerife Türüdü; ” Projenin çıkış noktası olarak Süleymanpaşa’ da bedensel ve zihinsel engelliler için bir şeyler yapıldığını, fakat görme engelliler için birşey yapılmadığını fark ettik. Süleymanpaşa İlçemizde ulaşabildiğimiz 130 görme engelli vatandaşımız var. Biz Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Anadolu Lisesi ile birlikte sesli kütüphane kuruyoruz. Sesli kütüphaneden hem görme engelli vatandaşlarımız, hem de gözleri az gören yaşlı vatandaşlarımız yararlanabilecekler. Tabi bir de bedensel engelli olup ellerini fazla kullanamayan kişiler için ayrıca aparatlarımız olacak. Onlarda bu projeden faydalanabilecek” açıklamasında bulundu.

Proje Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği Temsilcilerinden Övgü Aldı

Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ( SEKOMER) Başkanı olan Şerife Türüdü, projenin Dünya Engelliler Birliği Temsilcileri ve Dünya Engelliler Vakfı tarafından beğenildiği belirlendi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...