Taşıt Kredisi’nde Vade Fırsatı Deniz Bank’ta

0

Deniz Bank otomobil hayali kuranların finansman eksikliğini gidermek adına bir adım attı. Banka, araç alımlarında sıfır ya da ikinci el ayırmaksızın kredi desteği sağlamaktadır.

Sıfır kilometre araç alımları için bankaca belirlenen faiz oranı, ikinci el araç alımları için belirlenen faiz oranına nispeten daha uygundur.

Sıfır Kilometre Taşıt Kredisi

Kredi kampanyası kapsamında sıfır kilometre araç alımlarında banka tarafından müşterilere 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Taşıt kredisi imkanından faydalanarak likidite sağlamak isteyen müşteriler 50.000 Türk Lirasına kadar kredi çekebilmektedir.

Banka taşıt kredisi alımları için sıfır kilometre araçlarda aylık yüzde 1,22 oranında faiz uygulamaktadır. Alınacak taşıtın kaskosu bankaya yaptırılması durumunda faiz oranlarında aylık yüzde 0,02 oranında indirim gerçekleştirilmektedir.

Müşterilerin kullandıkları kredi tutarı üzerinden binde beş oranında kredi tahsis ücreti ödemeleri gerekmektedir. 50.000 Türk Lirası kredi kullanımında bu tutar 250 Türk Lirası olarak müşteriye yansıtılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

İkinci El Araç Kredisi

Taşıt kredisi fırsatından yararlanarak ikinci el bir otomobil sahibi olmak isteyenler nispeten daha yüksek faiz oranlarından finansman sağlayabileceklerdir. Sıfır kilometre araç alımında aylık yüzde 1,22 olan faiz oranı ikinci el araç alımlarında aylık yüzde 1,25’e yükselmektedir.

İkinci el araç alımlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise; 50.000 Türk Lirasına kadar olan taşıt alımlarında banka tarafından alınan otomobilin değerinin yüzde 70’ine kadar finansman desteği sağlanmasıdır. 50.000 Türk Lirası üzerinde ise bu oran yüzde 50’ye inmektedir. Aracın değeri HSBC Bankasınca; noter tarafından yapılan alım-satım sözleşmesinde belirtilen tutar olarak kabul edilmektedir. Ayrıca sıfır araçların finansmanı için kullanılan kredilerden alınan dosya masrafı tutarı da aynı şekilde ikinci el araçlar için de geçerlidir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın