Ana SayfaGündemTaşıt Kredisi’nde Vade Fırsatı Deniz Bank’ta

Taşıt Kredisi’nde Vade Fırsatı Deniz Bank’ta
T

-

Deniz Bank otomobil hayali kuranların finansman eksikliğini gidermek adına bir adım attı. Banka, araç alımlarında sıfır ya da ikinci el ayırmaksızın kredi desteği sağlamaktadır.

Sıfır kilometre araç alımları için bankaca belirlenen faiz oranı, ikinci el araç alımları için belirlenen faiz oranına nispeten daha uygundur.

Sıfır Kilometre Taşıt Kredisi

Kredi kampanyası kapsamında sıfır kilometre araç alımlarında banka tarafından müşterilere 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Taşıt kredisi imkanından faydalanarak likidite sağlamak isteyen müşteriler 50.000 Türk Lirasına kadar kredi çekebilmektedir.

Banka taşıt kredisi alımları için sıfır kilometre araçlarda aylık yüzde 1,22 oranında faiz uygulamaktadır. Alınacak taşıtın kaskosu bankaya yaptırılması durumunda faiz oranlarında aylık yüzde 0,02 oranında indirim gerçekleştirilmektedir.

Müşterilerin kullandıkları kredi tutarı üzerinden binde beş oranında kredi tahsis ücreti ödemeleri gerekmektedir. 50.000 Türk Lirası kredi kullanımında bu tutar 250 Türk Lirası olarak müşteriye yansıtılmaktadır.

İkinci El Araç Kredisi

Taşıt kredisi fırsatından yararlanarak ikinci el bir otomobil sahibi olmak isteyenler nispeten daha yüksek faiz oranlarından finansman sağlayabileceklerdir. Sıfır kilometre araç alımında aylık yüzde 1,22 olan faiz oranı ikinci el araç alımlarında aylık yüzde 1,25’e yükselmektedir.

İkinci el araç alımlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise; 50.000 Türk Lirasına kadar olan taşıt alımlarında banka tarafından alınan otomobilin değerinin yüzde 70’ine kadar finansman desteği sağlanmasıdır. 50.000 Türk Lirası üzerinde ise bu oran yüzde 50’ye inmektedir. Aracın değeri HSBC Bankasınca; noter tarafından yapılan alım-satım sözleşmesinde belirtilen tutar olarak kabul edilmektedir. Ayrıca sıfır araçların finansmanı için kullanılan kredilerden alınan dosya masrafı tutarı da aynı şekilde ikinci el araçlar için de geçerlidir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol