180 Ay Vadeli Konut Kredisi Denizbank’ta

0

Denizbank’tan Konut Kredisi Paketleri

Denizbank sayesinde alabileceğiniz konut kredisi diğer bankaların kredilerine nazaran biraz daha farklıdır. Zira bu bankanın sunduğu vade seçenekleri diğer bankalara nazaran daha esnektir. Standart bir konut kredisi paketi maksimum 120 ay vadeli olarak verilirken Denizbank konut kredisi kampanyasını tercih eden kişiler 180 aya kadar vade talep edebiliyorlar. Böylece alınan kredi 180 ay içinde bankaya geri ödenmiş oluyor.

Denizbank konut kredisi paketi için belirlenen kredi faiz oranını incelediğimizde 180 ay vadeli kredi paketinin yüzde 1,19 kredi faiz oranıyla sunulduğunu görüyoruz. Eğer krediyi daha düşük bir vade seçeneğiyle alırsanız sizin için belirlenen kredi faiz oranı da daha düşük olacaktır. Kredi faiz oranını etkileyen ve belirleyen unsur kredi için talep edilen vade seçeneğidir.

Sizlerden kefil istenmeyen bu kredi paketi evin değerinin yüzde 80’i olarak veriliyor. Yani krediden faydalanabilmek için yüzde 20 oranında peşinatınızın olması gerekiyor. 180 ay vadeli olarak 100 bin TL konut kredisi çekmek isterseniz bankaya ödemeniz gereken masraf 1348 lira olur.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

Krediyi almak üzere Denizbank şubelerinden başvuru yapmanız gerekiyor, bu kredi için gelir belgeniz, kimliğiniz ve ikamet adresi bildiren bir faturanın yanınızda olması gereklidir.

Denizbank ihtiyaç kredisi sayesinde 100 bin lira kredi çekerek 180 ay vade talep ettiğinizi varsayarsak kredi için ödemeniz gereken aylık taksit miktarı 1350 lira olarak hesaplanır. 1350 lira olarak ödemiş olduğunuz 180 ödeme döneminin sonunda bankaya toplam olarak ödemiş olacağınız miktar ise 244 bin 458 lira olacaktır. Ön başvuru ve kredi koşulları için Denizbank internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın