Ziraat Bankası’ndan Turizmciye Destek Kredisi

0

Komşu ülkelerimizde yaşanan iç karışıklıklar ve içinden çıkılamayan şiddet ortamının etkileri maalesef ülkemizde de hissedilmektedir. Bu durumdan en çok etkilenen sektör ise turizm sektörüdür.

Tatil yapmak ve gezmek için yabancı turistin ülke seçerken dikkat ettiği en önemli unsur gidilecek ülkenin güvenli bir yer olması. Ülkemiz güvenlik algısında çevresel faktörlerin de etkisiyle maalesef yara almış durumdadır. Bu durumu dikkate alan Ziraat Bankası turizmciye destek kredisi paketi hazırladı.

2 Yıl Ödemesiz 7 yıl Vadeli

Turizm sektörünün içinde bulunduğu darboğazdan çıkması ve geleceğe güvenle bakabilmesi için hazırlanan turizm kredisinde müşteriler 2 yıl ödeme yapmama imkanına sahiptir. Alınan kredinin 7 yıl vadeye yayılarak ödenmesi imkanı da tanınmıştır. Turizm ve turizm ile işbirliği içinde çalışan sektörlere yönelik hazırlanan “Turizm Destek Paketi” çerçevesinde sektörün yatırım kredileri desteklenirken, kısa, orta ve uzun vadeli işletme finansmanı kredisi de Ziraat Bankası tarafından sağlanmaktadır. Yatırım kredileri; “yeni yatırım” ve “yenileme kredileri” olmak üzere sektörün ihtiyaçları doğrultusunda iki farklı seçenekte hazırlanmıştır. Kredi faiz oranları aylık yüzde 1,10 seviyesinden başlamaktadır. İpotek durumuna göre daha uygun faizlerden de yararlanmak mümkündür.

Sezonda Bir Kez Ödeme Yapma Fırsatı

Kredi kullanmak isteyen müşteri işletmesinin girdi dönemlerini hesaba katarak istediği aralıkları “ödemesiz dönem” olarak seçebilmektedir. Dilerse ödemelerini “sezon ödemeli” olarak yılda bir kez gerçekleştirebilmektedir. Yeni yatırımlarınızı ve tesisinize yaptığınız yenilemeleri finanse edebilmek için çektiğiniz kredide azami 2 yıla kadar ödemesiz dönem belirlenebilmektedir. 7 yıl vadeli yatırım kredilerinde esnek ödeme planları turizmcinin nakit akışını dengelemesine imkan tanımaktadır.

Konaklama tesisleri, seyahat acenteleri, tedarikçi firmalar ve ulaşım sektörü de banka tarafından sunulan “Turizm Destek Paketi” kapsamında finansman kullanabilmektedir. Başvurular için Ziraat Bankası şubeleri ile görüşülmelidir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın