Tüketici Krediniz Anadolu Bank’tan

0

Tüketici kredisi almak isteyen vatandaşlar için bir kampanya da Anadolu Bank’tan geldi. Tüketici kredisi kampanyası kapsamında finansman sağlamak isteyen vatandaşlar için avantajlı faiz oranları bulunmaktadır.

4 yıla kadar vade seçeneklerinin sunulduğu kampanyada faiz oranı olarak 1,29 seviyesi belirlenmiştir. Aylık gelir belgesi ile başvuran herkes krediden yararlanabilmektedir.           

Faiz Oranı Aylık Yüzde 1,29

Anadolu Bank tüketici kredisi için 12 aydan 48 aya kadar varan vade seçenekleriyle müşterisinin karşısına çıkmıştır. Anadolu Bank bütün vade seçenekleri için tek bir faiz oranı belirlemiştir. Aylık 1,29 olarak belirlenen faiz oranı KKB (Kredi kayıt Bürosu) puanı yüksek olan müşteriler için 1,22’ye kadar inebilmektedir. KKB notunun durumuna göre müşteriler daha avantajlı faiz oranından finansman kullanabilmektedir.  KKB not durumu kredi başvurusu sırasında banka tarafından müşterilere bildirilmektedir. Müşterinin KKB notu; önceki alınan kredilerin ödenme durumu ve taksit aksatmama hali ile doğru orantılı olarak artmaktadır.

Anadolu Bank tüketici kredisi kapsamında dosya masrafı tahsil etmektedir. Kullanılan meblağın binde beşi oranında bir tutarı müşteriden “kredi kullandırım tahsis ücreti” adı altında almaktadır. Örneğin 30.000 Türk Lirası tüketici kredisi kullanan müşteri; bankaya kredi tahsis ücreti olarak 150 Türk Lirası dosya masrafı ödemekle yükümlüdür.

Takribi 1.000 Türk Lirası Taksit Ödemesi

Anadolu Bank’tan 48 ay vade seçeneği ile 30.000 Türk Lirası tüketici kredisi kullanmak isteyen müşteri, vade süresi boyunca aylık yaklaşık 1.000 Türk Lirası bankaya geri ödeme yapacaktır. Müşterinin kredi vadesi dolduğunda bankaya yaptığı ödeme toplamda 48.000 Türk Lirası civarında olacaktır. Bu tutara kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası poliçesi dahil değildir. Hayat poliçesi primi olarak da müşteriden ortalama 250 Türk Lirası tahsil edilecektir. Hayat sigortası poliçesi sadece bir kez yapılmayacaktır. Kredi vadesi devam ettiği sürece her yıl yenilenme durumu zaruridir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın